Apple, iPhone 13 sonrası iki modelin üretimini durdurdu!

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple, iPhone 13 sonrası iki modelin üretimini durdurdu!

Apple, uzun bir ortadan sonra iPhone serisinin yeni modellerini resmen tanıttı. Dün düzenlenen aktiflikte kullanıcı karşısına çıkan üretici; yeni iPad, iPhone 13 serisi, Watch Series 7 üzere pek çok eserini sergiledi.

Aktiflikte en dikkat çeken eserler iPhone 13 serisi olurken, fiyatlarda ise geçen yıla kıyasla artış olmaması kullanıcıları sevindirdi. Fakat tüm bunlardan sonra Apple, mevcut iPhone 12 ailesinden de iki modelin üretimini durdurdu.

iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in üretimi durduruldu

iPhone 13 serisinin piyasaya sürülmesinden kısa bir mühlet sonra Apple, geçen yılki iPhone 12 ve 12 küçük modeli için fiyat indirimine gitti. Buna ek olarak şirket, üst seviye özellikler sunan iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ikilisinin de satışlarını durdurdu.

Apple, iPhone 13 sonrası iki modelin üretimini durdurdu!

Apple’ın güncellenen fiyat listesinde 64 GB depolamaya sahip iPhone 12 mini’nin fiyatı 599 dolara, birebir depolamaya sahip 6.1 inçlik iPhone 12’nin fiyatı ise 699 dolara geriledi. iPhone 13 mini’nin fiyatı ise iPhone 12 ile tıpkı. Şayet sizler de yeni iPhone’u denemek istiyorsanız iPhone 12 yerine küçük ekranlı iPhone 13 mini’yi tercih edebilirsiniz.

Geçen yılki modele kıyasla gözle görülür değişikliklere sahip olmayan iPhone 13 serisi, işlemci olarak A15 Bionic çipten güç alıyor. Bunun yanı sıra iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde ayrıyeten 120Hz yenileme suratına sahip ekranlar bulunuyor. Bunun, bugüne kadar ki en yüksek yenileme suratına sahip iPhone’lar olduğunu da belirtmekte yarar var.

iPhone 13 serisinin ön siparişleri 17 Eylül Cuma günü başlayacak. Fakat bu telefonların ülkemiz için ne vakit satışa sunulacağı hakkında net bir bilgi yok. Önümüzdeki günlerde tüm bunlar detaylarıyla netlik kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları