Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Apple Watch 8 hakkında yeni bir iddia geldi!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple Watch 8 hakkında yeni bir iddia geldi!

Apple Watch 8 ile hangi özellikler gelecek? Son sızıntılar Apple’ın bir sonraki akıllı saat serisinin hem boyut seçeneklerine hem de sıhhat sensörlerine yönelik. Daha evvel akıllı saat ailesinin bir sonraki versiyonunun üç farklı boyutla tanıtılacağı tez edildi. Şimdiye kadar şirket, birinci versiyondan itibaren iki farklı boyut seçeneği sunuyor. Bununla birlikte, teknoloji üreticisinin yeni seride sıhhat sensörlerini artıracağı da konuşuluyor.

Apple Watch 8 ile kan şekeri ölçümü gündemde!

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi beklenen akıllı saat serisiyle birlikte köşeli dizaynın geleceği tez ediliyor. Fakat tüm bunları konuşmak için hala çok erken. Çünkü son akıllı saat serisi piyasaya çıkalı birkaç hafta oluyor. Bununla birlikte, MacRumors, DigiTimes‘ta yer alan kıymetli bir haberi gündemine taşıdı.

Apple Watch 8 hakkında yeni bir iddia geldi!

Teknik özellikleri şimdi belirli olmayan Apple Watch 8 ile birlikte beden sıcaklığı ve kan şekeri ölçümü özellikleri gelebilir. Bilhassa beden sıcaklığı (ateş) ölçümü, COVID-19 pandemisinde kıymetini artırdı. Zira COVID-19 hastalığının en kıymetli belirtilerinden biri yüksek ateş.

Apple’ın da birçok şirket üzere ateş ölçümü yapabilen aygıtları geliştirmek istemesi son derece olağan. Lakin şirket, bunun yanı sıra kan şekeri ölçümü yapacak eserlerini de piyasaya sürmek istiyor. Kelam konusu habere nazaran Apple’ın tedarikçileri, Watch Series 8’de kullanıcıların kan şekeri düzeylerini ölçmelerini sağlayacak yeni kuşak sensörler için bileşenler geliştiriyor.

Apple Watch 8 hakkında yeni bir iddia geldi!

ABD merkezli teknoloji şirketi ve tedarikçileri, sıhhat aygıtları için yaygın olarak kullanılan kısa dalga uzunluklu kızılötesi sensörler üzerinde çalışmaya başladı. Apple Watch’un gerisine yerleştirilecek olan yeni sensörler, kullanıcının kanındaki şeker ölçüsünü ölçmeye yarayacak.

Bu ortada, Apple Watch ailesi yıllar içinde daha kapsamlı ve yeni sıhhat özelliklerine kavuştu. Altıncı kuşak akıllı saat ile birlikte bir kan oksijen sensörü dahil oldu. Bu saatler artık kalp atış suratını ölçmek; EKG çekmek; kan oksijen düzeylerini ölçmek üzere birçok özelliğe sahip.

APK indir  Yeni MacBook Pro teslimat tarihinde büyük gecikme

Kan şekeri ölçümü yapmak mümkün mü?

The Wall Street Journal‘a nazaran şirket, kan şekerini ölçme fonksiyonu konusunda zorluklarla karşı karşıya. Zira mevcut usullere nazaran bu süreç için kan örneği almak ve tıbbi bir aygıt kullanmak gerekiyor. Bu nedenle şirket, invaziv bir tıbbi uygulamayı non-invaziv yapmaya çalışacak.

Apple Watch 8 hakkında yeni bir iddia geldi!

Son olarak iOS 15’te Sıhhat uygulamasına kan şekeri özelliği eklendi. Lakin kullanıcıların harici donanım kullanması gerekiyor. Bu nedenle Apple, bir sonraki akıllı saatlerine bir glikoz takip özelliği eklemeye çalışıyor. Bununla birlikte, Apple’ın planları hala kapalılığını koruyor.

Geçtiğimiz ay şirketin tanıttığı Apple Watch Series 7, daha büyük bir ekran, daha süratli şarj ve biraz daha büyük bir batarya ile geldi. Apple’ın 2022 sonbaharında ise Apple Watch Series 8′i duyurmasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları