Apple Watch Series 7 işlemci ayrıntısı ile üzdü

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple Watch Series 7 işlemci ayrıntısı ile üzdü

Dün Apple’ın yeni akıllı saati aktiflikte tanıtıldı ve yeni özellikleri ile birçok kullanıcının dikkatini çekti. Apple Watch Series 7, tasarımsal olarak tıpkı kalsa da ekran boyutunda bir büyüme kelam konusu. Akıllı saatin, 41mm ve 45mm olarak iki boyut seçeneği bulunuyor. Ayrıyeten su ve toz geçirmezlik sertifikalarına sahip.

Apple Watch Series 7, bir evvelki saat ile birebir işlemciye sahip

Dün gerçekleşen Apple sunumunda, Apple Watch Series 7‘nin performansı ile ilgili tek bir söz edilmedi. Olağanda şirket yeni aygıtlarının ne kadar süratli ve evvelkilerden yüzde kaç daha fazla performansa sahip olduğunu vurgulardı. Ancak Series 7 ile ilgili bu üslup ayrıntılara sunumda yer verilmedi.

Bunun üzerine Steve TroughtonSmith ismindeki bir geliştirici Xcode‘un (Apple aygıtları için uygulamalar oluşturmanızı sağlayan platform) en son sürümüne dayanarak Apple Watch Series 7‘nin geçen yılki Series 6 ile tam olarak tıpkı CPU’ya sahip olduğunu belirtti. Hem Apple Watch Series 7 hem de Apple Watch Series 6, “Apple S6” paketinde (SiP) bulunan işlemci kod ismi “t8301” CPU’ya sahip. Ortaya çıkan işlemci kod ismi Series 7 ve Series 6’nın tam olarak birebir işlemciye sahip olduğunu ortaya çıkardı.

Bu durum, Apple‘ın işlemcilerinden birini öbür bir eserde birinci sefer yine kullandığını manasına gelmiyor. Daha evvel de bu biçim durumlar oldu. Ancak diğer bir geliştirici olan Guilherme Rambo, “Apple’ın, yeni bir model kodu bile almaması, yine tasarım hakkındaki argümanların hakikat olduğunu düşündürüyor, fakat bir şeyler projenin sonlarına gerçek düzeltilemeyecek kadar berbata gitti ve doğaçlama yapmak zorunda kaldılar” dedi. Bu da Apple’ın neden tıpkı işlemciyi kullandığını cevaplıyor. Tekrar de Apple’dan resmi bir açıklama beklemek en yeterlisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları