Apple Watch Series 7 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple Watch Series 7 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Bu akşamki aktiflikte tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Apple Watch için argümanlar gerçek çıktı. Geçen yıl altıncı kuşağını gördüğümüz Apple Watch ailesi, artık yeni bir üyeye sahip. Yeni Apple Watch Series 7, Apple’ın lansmanında tanıtıldı, böylelikle özellikleri ve fiyatı da paylaşıldı.

Apple Watch Series 7 özellikleri ve fiyatı

Apple Watch Series 7 ile gelen en kıymetli tasarımsal değişiklik ekran oldu. Watch serisinde beklediğimizin tersine düz kenarlar gelmese de kimi tasarımsal dokunuşlar görüyoruz.

Apple Watch Series 7, yeni kuşak S7 işlemcisini ve watchOS 8 sürümünü bünyesinde barındırıyor.

Apple Watch tasarımsal olarak büyük oranda birebir kalsa da ekran boyutu kıymetli oranda büyümüş. Küçük olarak bilinen Apple Watch’ın ekran boyutu 40mm’den 41mm’ye, büyük olan varyantın boyutu ise 44mm’den 45mm’ye çıkarılmış.

1.7mm kalınlığındaki çerçeveye, always on AMOLED modunda yüzde 70 daha parlak olabilen ekran eşlik etmiş. Apple Watch Series 7, siyah arkaplanın üzerinde beyaz yazıların sönük kalmasını meselesini da çözüyor. Beyaz tonlar artık yüzde 70’e kadar daha parlak hale gelerek okunabilirliği yükseltebiliyor.

Evvelki serilerde de olan su geçirmezlik tezi geliştirilerek yeni jenerasyona aktarılmış. Bununla birlikte toz geçirmezlik konusunda daha düzgün hale getirilmiş.

Pil konusundaki vaat ise yeni jenerasyonun tek şarjla 18 saat kullanım sunabilmesi. Üstelik evvelki kuşağa nazaran type-c ile yüzde 30 daha süratli şarj da sunuluyor.

Ayrıntılar geliyor…

APK indir  Google Chrome’a yeni Android widget’ları geldi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları