Discord’dan geri adım: Clubhouse özelliğini kapatıyor!

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Discord’dan geri adım: Clubhouse özelliğini kapatıyor!

Kullanıcıların sesli sohbet odası oluşturmalarını sağlayan Clubhouse, toplumsal medya platformlarını etkiledi. Facebook, tıpkı mantıkla çalışan Canlı Ses Odaları özelliği geliştirirken, Twitter da ‘Spaces’ ile kendi ağını yarattı. Clubhouse rüzgarına kapılan şirketlerden bir tanesi de Discord olmuştu. Aylık 140 milyon faal kullanıcısı olduğu bilinen platform, toplulukların birbirleriyle sesli bağlantı kurabilmeleri için Sahne Kanalı özelliğini devreye sokmuştu.

Sahne Kanalı sayesinde Discord kullanıcıları herkese açık konuşma odaları oluşturabiliyor, ayrıyeten Clubhouse’ta olduğu üzere kelam hakkı almak için ellerini kaldırabiliyorlar. Odalar moderatörler tarafından da yönetilebiliyor. Bu özelliği 1 milyondan fazla topluluğun kullandığını açıklayan şirket, makus haberi kamuoyuyla paylaştı.

Discord, Sahne Kanalı özelliğini 4 Ekim’de kapatacak

Şirket blog sayfasından yaptığı açıklamada Sahne Kanalı (Stage Discovery) özelliğini, insanların ilgi çekecek yeni topluluklar bulmalarını kolaylaştırmak emeliyle geliştirdiğini söyledi. Bu amaç doğrultusunda son birkaç aydır Sahne Kanalı’nı farklı ülkelerde kullanıma açtıklarını belirten Discord yetkilileri, ortaya koydukları maksadın gerçekleşip gerçekleşmediğini araştırmak istediklerini söz etti.

Discord’dan geri adım: Clubhouse özelliğini kapatıyor!
Discord Sahne Kanalı özelliği

Topluluklar ve yöneticilerden gelen geri bildirimler ışığında, “Sahne Kanalı üzerinde hala yapacak işlerimiz olduğunu öğrendik” diyen Discord, özelliği 4 Ekim’de kaldıracağını açıkladı. Şirket tarafından yapılan duyuruda şu sözlere yer verildi:

“Topluluklarımıza en âlâ formda hizmet eden özelliklere yatırım yaptığımızdan ve bunları üretmeye devam ettiğimizden emin olmak istiyoruz. Bu nedenle, 4 Ekim 2021’de Stage Discovery’yi kapatma kararı aldık. İnsanları kendilerini ilgilendiren topluluklara en uygun biçimde nasıl bağlayacağımızı bir süre daha düşüneceğiz.”

Discord, Sahne Kanalı özelliğine yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Bu doğrultuda, insanların ilgilerini çeken topluluklar keşfedebilmelerini sağlayacak yeni özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları