Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home2/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Elektrikli otomobil şarj süresinde dünya rekoru!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Elektrikli otomobil şarj süresinde dünya rekoru!

Dünyanın en süratli elektrikli araba şarj istasyonu Avrupa’da hizmete başlamaya hazırlanıyor. Elektrikli arabaların gitgide yaygınlaşmaya başladığı günümüzde, en büyük sıkıntılardan birisi de uzun şarj müddetleri. ABD’de Tesla Supercharger ise bu hususta tepedeydi. Lakin İsviçre merkezli ABB, Terra 360 ile tüm istikrarları değiştiriyor.

Terra 360 ile elektrikli araba modelleri için yeni bir süratli şarj periyodu

Daha evvel Tesla Supercharger‘ın başını çektiği süratli şarj rekorunda, bayrağı Avrupa’lı ABB alıyor. Şimdi fiziki olarak karşımıza çıkmasa da firma, süratli şarj konusunda savlı. Buna nazaran Terra 360 ile elektrikli araba modelleri yalnızca 15 dakika içinde tam şarjlı hale geliyor.

Şu anda en süratli şarj olan elektrikli araba Lucid Air Dream Edition bile bataryasını DC şarj istasyonları ile 20 dakika da yüzde 60 doldurabiliyor. Dorukta yer alan Tesla Supercharger ise elektrikli araba modelleri için 15 dakika içinde 200 mil yani 321 km üzere bir menzil sunuyor. Terra 360 süratli şarj istasyonu yalnızca 3 dakika içinde 62 mil yani yaklaşık 100 km menzil sunduğu savında. Bu manada ivedisi olan elektrikli araba kullanıcıları için Terra 360, büyük kolaylık sağlayacak.

Terra 360 süratli şarj istasyonu, elektrik akım suratından ödün vermeden tıpkı anda dört arabası şarj edebiliyor. ABB’nin süratli şarj istasyonu yıl sonunda Avrupa’da karşımıza çıkacak. Şu an için hangi ülkede açılacağı ise ortaya çıkmadı.

Bu yeni süratli şarj istasyonları 2022 yılında ABD, Latin Amerika ve Asya’ya genişletmenin peşinde. Türkiye’de ise bu kadar süratli şarj ile ne vakit tanışacağımız merak konusu.

Elektrikli otomobil şarj süresinde dünya rekoru!
Terra 360 15 dakika üzere bir müddette tam dolu batarya vaat ediyor.

Elektrikli araba modelleri için süratli şarj hayati ehemmiyet taşıyor. Son yıllarda bilhassa ABD, Avrupa ve Çin’de elektrikli pazar hayli büyüdü. Türkiye’de de son yıllarda bir çok marka elektrikli araba modellerini pazara sundu. Bilhassa Türkiye üzere gelişmekte olan ülkelerde ise şimdi kâfi şarj istasyonu bulunmuyor. Daha çok İstanbul’da karşımıza çıkan şarj istasyonları ise şimdi DC düzeyinde süratli şarj takviyesine sahip değil.

APK indir  Türkiye’de en çok satılan arabalar muhakkak oldu

Pekala siz ne düşünüyorsunuz, Türkiye’de bu özelliklerde süratli bir şarj istasyonu açılırsa elektrikli araba almayı düşünür müsünüz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları