Facebook.com satışa çıktı! Bugün sizin olabilir

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook.com satışa çıktı! Bugün sizin olabilir

Facebook ve çatısı altında bulundurduğu Instagram, WhatsApp uygulamalarının erişim sorunu hala devam ediyor. Ülkemiz başta olmak üzere küresel çapta neredeyse tüm kullanıcıları etkileyen soruna ait şirket kanadından geçtiğimiz dakikalarda açıklama geldi. Facebook, servislerindeki erişim sorununun farkında olduklarını söyleyerek kullanıcılardan özür diledi.

Kesintiler hala tesirini sürdürürken, toplumsal medyada paylaşılan bir olay gündeme bomba üzere düştü. Facebook’un web sitesine erişmemizi sağlayan facebook.com alan ismi satışa çıktı.

Facebook hücum altında mı?

Web siteleriyle ilgili sahiplik, ülke vb. teknik bilgileri gösteren DomainTools’ta facebook.com alan ismi için WHOIS sorgulaması yapıldığında ‘for sale’ yani ‘satışta’ olarak gözüküyor. Bunun yanı sıra domain, GoDaddy bünyesinde faaliyet gösteren perakende alan ismi kayıt şirketi ve web hizmetleri sağlayıcısı Unregistry Market’te de satışa açık bir halde listeleniyor.

Facebook.com satışa çıktı! Bugün sizin olabilir
Facebook.com alan ismi satışta gözüküyor

Pekala facebook.com domaini Facebook’un bilgisi olmadan nasıl satışa çıkabilir? Şirket bu hususta rastgele bir açıklama yapmadı, olayı teyit etmedi. Hasebiyle işin perde gerisinde neler yaşandığını bilmiyoruz. Fakat bugün Türkiye saatiyle 18:30-19:00 sularından beri WhatsApp ve Instagram dahil şirketin hiçbir servisine erişilemiyor olmasını göz önünde bulunduran kimi kullanıcılar, Facebook’a siber hücum olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.

Pekala sizler bu bahiste neler düşünüyorsunuz? Facebook önemli bir taarruzla boğuşuyor olabilir mi? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

APK indir  Facebook, kripto para cüzdanı uygulamasını yayınladı

ETİKETLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları