Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Facebook, kripto para cüzdanı uygulamasını yayınladı

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook, kripto para cüzdanı uygulamasını yayınladı

Dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarından olan Facebook, yeni bir hizmeti hayata geçirdi. Instagram ve WhatsApp’ı da bünyesinde barındıran ve yakın vakitte yaşanan çökmeler ile gündeme gelen platform, çağın gerektirdiği yeniliklere paralel olarak dijital cüzdan uygulaması geliştirdi.

Coinbase ile işbirliği yapan ve iki yıl evvel duyurduğu Novi’yi hayata geçiren Facebook, kullanıcıların kripto paralarını inançta tutup kolay transfer edebilmesini amaçlıyor. Bugün test evresinde kullanıma sunulan uygulama, uzun müddettir proje kademesindeydi.

Facebook seyahate 2017’de başladı

Birinci olarak 2017 yılında kripto para ünitesi ve blok zincir üzerinde çalışmaya başlayan Facebook, 2019 yılında Libra ismiyle birinci kripto projesini duyurdu. Bir kripto para ünitesi olan Libra, birçok büyük şirketin de dayanağını alıyordu. Lakin Temmuz ayında bir açıklama yapan Facebook, tüm yasal tasalar karşılanana kadar Libra’nın piyasaya sürülmeyeceğini söyledi. Gelişme sonrası PayPal, eBay, Mastercard, Stripe, Visa ve Marcado Pago ve Booking Holdings projeden çekilmişti.

Sonrasında Facebook Novi geldi

Gelişmelerle birlikte kendi kripto para cüzdanı üzerinde de çalışma yapan Facebook, Libra’nın ismini Diem olarak değiştirip Calibra isimli dijital cüzdanı duyurdu. Lakin ilerleyen tarihlerde Calibra’nın ismi güncellendi. Şirketin yeni hizmeti Latince Novus (Yeni) ve Via (Yol) sözlerinin birinci iki harfinin birleşmesinden ortaya çıkan Novi ismiyle anılmaya başladı.

Uzun müddettir proje haline olan Novi, bugün iki ülkede kullanılmaya başladı. ABD ve Guatemala’da test sürecine başlanan kripto para cüzdanı, sabit coin ihraççısı Paxos’un doları olan UDSP ile kullanılabilecek. Ayrıyeten Coinbase de program için saklama ve müdafaa hizmetleri sağlayacak.

APK indir  beIN SPORTS TR indir ucretli apk bein sport 2022
Facebook, kripto para cüzdanı uygulamasını yayınladı

Novi’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada gecikme ve fiyatlara veda edildiği söylendi. Paylaşılan Tweet’te şu sözler yer aldı:

“Gecikmelere ve fiyatlara ‘güle güle’, şu anda Guatemala ve ABD’nin büyük kısmında App Store ve Google Play’de kullanıma sunulan Novi’ye ‘merhaba’ deyin.”

Pekala siz kripto para cephesinde yaşanan gelişmeleri nasıl karşılıyorsunuz? Kripto paralar geleceğimizi şekillendirebilir mi? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları