Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Facebook sanal kozmosunu duyurdu: Metaverse

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook sanal kozmosunu duyurdu: Metaverse

Facebook, bugün gerçekleştirdiği aktiflikte Metaverse ve Horizon Home’u tanıttı. Kendi sanal dünyasını oluşturan şirket, geliştirdiği teknolojiler ile AR ve VR konusunda öncü olmak için çalışmalarına devam ediyor.

Bir müddettir gündemde olan Metaverse isimli sanal cihanını duyuran şirket, kullanıcıların internet ortamında daha fazla toplumsal olabilmesine imkan tanıyacak. Metaverse ile birlikte hologram oluşturan kullanıcılar, internet tecrübesini üst düzeyde deneyimleyecek.

Metaverse, klâsik internetin yerini alacak

Facebook, Metaverse ismini verdiği sanal dünyanın klasik internetin yerine geçeceğinin altını çizdi. Gerçek hayatta yapabildiğimiz her şeyin Metaverse dünyasında da mümkün olacağını belirten şirket, geliştirilen donanımlarla her yerde arkadaşlarımızla sosyalleşebileceğimizi açıkladı.

Facebook sanal kozmosunu duyurdu: Metaverse
Facebook, Metaverse dünyası üzerinden Messenger araması yapma imkanı tanıyacağını duyurdu.

Oculus Quest yahut Oculus Quest 2 kullanıcıları için geliştirilen Horizon Home, Oculus Home’un yerini alacak. Arkadaşlarınızla yahut yalnız vakit geçirebilmenize imkan tanıyan Horizon Home, Horizon Worlds ve Horizon Workrooms’un bir sonraki uzantısı olarak nitelendiriliyor.

Facebook, Oculus Home kullanıcılarının mevcut ortamlarını ve kaydettikleri/indirdiklerini her şeyi Horizon Home’a transfer edebileceğini belirtti.

Oyuncuların alanlarını daha fazla özelleştirebilmelerini sağlayan Facebook, arkadaş davet etmenin daha da kolay hale getirildiğinin altını çizdi. Kullanıcıların arkadaşları daveti kabul ettiğinde, parti yapabileceği yahut en sevdiği oyunlara kolaylıkla katılabileceği konuta direkt gitme imkanı sunuluyor.

Facebook sanal kozmosunu duyurdu: Metaverse
r

Oculus Venues yerine gelen Horizon Venues, arkadaşlarınızı sanal bir yere getirmenizi sağlayacak. Yabancılar ile sanal etkinliklere katılmanızı sağlayan Horizon Venues, kolay bir canlı akış sistemi olarak nitelendiriliyor. Şirket yakında canlı NBA maçlarını Horizon Venues üzerinden yayınlayacaklarını açıkladı.

Facebook, Aralık ayında Unity Engine’e ve gelecek yılın başlarında Unreal Engine 4’e Oculus Avatar takviyesi ekleyeceğini belirtti. Bu, geliştiricilerin artık Nintendo’nun Wii’deki ferdî Mii karakterleriyle yaptığı üzere, Oculus Avatar’ınızı direkt oyunlarına entegre edebilecekleri manasına geliyor.

Etkinlikde yeni sistem ile ilgili sunum yapan Faebook, VR teknolojisine Messenger üzerinden sesli arama özelliğini eklediğini de duyurdu. Toplumsal medya tecrübesini VR ve AR teknolojileriyle birleştiren şirket, kullanıcıların sanal ortam üzerinden daha fazla sosyalleşebilmesini sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları