Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Facebook ve WhatsApp kesintisi Telegram’a yaradı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook ve WhatsApp kesintisi Telegram’a yaradı!

Ülkemiz saatiyle dün akşam saatlerinde yaşanan Facebook ve WhatsApp kesintisi, dünya genelinde yankı uyandırdı. Toplumsal medyanın günlük rutinimizin birkaç saatiniz oluşturduğunu düşünürsek Facebook servislerine ulaşılamamasını bir kriz olarak nitelendirebiliriz. Bu krizden yararlanan rakiplerden bir tanesi Telegram oldu, kullanıcı sayıları değerli oranda arttı.

Telegram kullanıcı sayısı bir gecede 70 milyon arttı

Açıklanan son datalara nazaran Telegram’ın 500 milyon faal kullanıcısı var. WhatsApp’ın birkaç saatliğine çökmesiyle platforma katılan 70 milyon kullanıcı, tek gece için büyük bir sayı. Telegram’ın kurucusu ve CEO’su Pavel Durov tarafından açıklanan bu artış, Facebook’un hizmet verememesinin şirkete verdiği ziyanlardan diğer bir tanesi.

Dün akşam yaşanan kesinti ile kullanıcılar mağdur olmakla kalmadı, muhtemelen Telegram dışındaki öteki WhatsApp rakibi uygulamalar da ufak da olsa bir ivme yakalamıştır. Facebook’un rakiplerinin güçlenmesinin yanı sıra, şirketin payları de büyük düşüşler gördü.

Facebook ve WhatsApp kesintisi Telegram’a yaradı!
Pavel Durov

Telegram CEO’sunun açıklamasında yeni katılan kullanıcılara ‘selamı’ da var. Tam açıklama şu biçimde:

“Dün Telegram, kullanıcı kaydı ve etkinliğinde rekor bir artış yaşadı.

Telegram’ın günlük büyüme oranı, normları bir kat daha aştı ve bir günde öbür platformlardan 70 milyonun üzerinde mülteciyi ağırladık. Telegram, kullanıcılarımızın büyük çoğunluğu için kusursuz bir formda çalışmaya devam ettiğinden, takımımızın gibisi görülmemiş büyümeyi nasıl ele aldığından gurur duyuyorum. Bununla birlikte, bu kıtalardan milyonlarca kullanıcı tıpkı anda Telegram’a kaydolmak için ivedi ettiğinden, Amerika’daki kimi kullanıcılar olağandan daha yavaş sürat yaşamış olabilir.

Mevcut kullanıcılarımızdan yeni gelen arkadaşlarına merhaba demelerini, paketlerini açmalarına yardımcı olmalarını ve stoklarımızda ne olduğunu bilmelerini rica ediyorum. Takılıp kaldıklarından emin olun ve Telegram’ın neden rekabette ışık yılı ileride olduğunu görün.

Yeni kullanıcılar için şunu söylemek istiyorum – en büyük bağımsız iletileşme platformu Telegram’a güzel geldiniz. Diğerleri hayal kırıklığına uğradığında biz sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları