Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Facebook’a 69.6 milyon dolarlık para cezası!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook’a 69.6 milyon dolarlık para cezası!

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformu şirketlerinden Facebook, başına gelen olaylarla gündem olmaya devam ediyor. Mark Zuckerberg‘in kurucusu olduğu şirket; Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger uygulamalarıyla dünyanın en büyük toplumsal medya ağını oluşturuyor. O denli ki geçen aylarda yapılan açıklamaya nazaran platformlarındaki aylık kullanıcı sayısının 3.5 milyarı geçmiş durumda.

Facebook, değişim ve gelişim emeliyle yaptığı birtakım mutabakatlarda usulsüzlük gerekçesiyle başı sıkıntıda. Şirketin ticari uygulamaları konusunda ABD hükümetinin artan baskılarıyla karşı karşıya olduğu bir vakitte, İngiltere’den gelen ceza haberi Mark Zuckerberg’in elini epeyce zora sokuyor.

CMA’dan Facebook’a büyük ceza!

Facebook, geçen yıl en büyük GIF platfomlarından Giphy’i 400 milyon dolar karşılığında satın almıştı. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi (CMA), bu mutabakatın akabinde bir inceleme başlattı. CMA, satın almadan evvel Facebook’un kendilerinden onay almaları gerektiğini söylemişti. Bu ihtarlara kulak asmayan şirkete ceza geldi. CMA, Facebook’a 69.6 milyon dolarlık para cezası kesti.

Facebook’a 69.6 milyon dolarlık para cezası!

CMA’dan bir yetkili açıklamasında, ‘’İlk sefer bir şirketin, CMA tarafından istenen bilgileri kasıtlı olarak vermediğine şahit olduk.’’ dedi. Facebook’un yapılan ihtarlara karşın gerekli bilgileri vermemekte ısrarcı davrandığını da vurguladı.

Kesilen cezanın akabinde Facebook kanadından da karşılık geldi. Bir şirket sözcüsü, ‘’ Facebook olarak duruma âlâ niyetle yaklaştık, CMA’nın haksız kararına katiyen katılmıyoruz.” Dedi.

Facebook’a 69.6 milyon dolarlık para cezası!

Ceza yalnızca bunu nedenle de hudutlu değil. Şirket, uyumluluk şefini CMA’nın onayı olmadan iki kere değiştirdiği için 690 bin dolar cezaya çarptırdı. Sizce Facebook kendi tezinde haklı mı? Ceza alması hakikat bir karar mı? Facebook hakkındaki bu ve gibisi görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz..

APK indir  Amazon, Project Kuiper prototipi için tarih verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları