Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Facebook’tan AR filtreleri oluşturmak için yeni uygulama!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Facebook’tan AR filtreleri oluşturmak için yeni uygulama!

Facebook, bugün Reality Labs üzerinden yaptığı Connect 2021 etkinliğinde AR ve VR dünyasında gelecekte bizleri nelerin beklediğini gösterdi. Şirketin CEO‘su Mark Zuckerberg, ilerleyen yıllarda bilinen internetin yerini alabilecek MetaVerse ismini verdiği sanal dünya üzerinde yaptığı yatırımların kıymetini ve bu platformda neler yapılabileceğini paylaştı.

MetaVerse‘ün uzaktan çalışanlar için yeni bir ofis tecrübesi, sanatkarlar içinse sınırsız sayıda tuval ve 3D eser tasarlama imkanı sunacağı söylendi. Ayrıyeten dileyen herkes bu platform üzerinde pek çok farklı yeni tecrübeyle bir ortaya gelebilecek. Örneğin sörf yapmak isteyenler için başka, Alp dağlarına tırmanmak isteyenler içinse başka bir uygulama olacak.

Facebook, AR filtreleri oluşturabileceğiniz yeni uygulaması Polar’ı tanıttı

Şirket sanal gerçeklik dünyasına odaklanarak yaptığı aktiflikte, bir dizi yeni artırılmış gerçeklik uygulaması tanıttı. Bunlar içerisinde en çok dikkat çekense Polar oldu. iOS işletim sistemi üzerinde bulunan uygulama sayesinde kullanıcılar, Facebook ve Instagram için kendi AR filtrelerini oluşturabilecekler.

Facebook’tan AR filtreleri oluşturmak için yeni uygulama!
Facebook’tan AR filtreleri oluşturmak için yeni uygulama!

Kullanıcılar bu platformla birlikte, var olan şablonların ötesine geçerek kendi oluşturdukları filtreleri toplumsal medya hesaplarına aktarabilecek. Ayrıyeten Instagram Reels sayesinde, fotoğrafların yanı sıra görüntü paylaşımı yapmakta mümkün olacak.

Şu anda uygulama şimdi gelişim kademesinde olduğu için bu yıl yetişecek üzere durmuyor. Lakin evvelce seçilen içerik oluşturucularına özel kapalı beta sürümünün yayınlanacağı söylendi. Üstelik Facebook, yeni geliştirdiği bu uygulamayı fiyatsız indirilebilir bir formda kullanıma sunacak.

MetaVerse dünyasında GTA San Andreas rüzgarı

Aktiflik sırasında Mark Zuckerberg, Grand Theft Auto: San Andreas’ın Oculus Quest 2 için geliştirildiğini duyurdu. Tanıtım sırasında oyunun fiyatı ve çıkış tarihine dair rastgele bir bilgi paylaşılmadı. Lakin Oculus‘un sitesinde GTA‘nın geleceğini doğrulayan bir blog yazısı bulunuyor.

Facebook’tan AR filtreleri oluşturmak için yeni uygulama!

GTA: San Andreas’ın yanı sıra bir dizi oyunu daha tanıtan şirket, sanal gerçeklik dünyasının dizaynını ve içeriğini baştan sona yenilemekte kararlı üzere duruyor. Üstelik platform içerisinde, tıp eğitim simülasyonlarından hayvan anatomisine, astronomiden araç motor tamirine kadar günlük hayatımızda bizlere yardımcı olacak pek çok uygulama da olacak.

APK indir  Galaxy Watch 4’e hata güncellemesi geldi!

Şirket yapmış olduğu bu yatırımlarla birlikte 7’den 70’e herkesin ilgisini çekmeyi planlıyor. Pekala ya siz Oculus dünyasına katılmayı düşünür müydünüz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları