Game Pass’in abone sayısı açıklandı: Sonuç kafa karıştırıcı!

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Game Pass’in abone sayısı açıklandı: Sonuç kafa karıştırıcı!

Microsoft’un 2017 yılında Xbox modelleri için kullanıma sunduğu Playstation Plus rakibi Game Pass, milyonlarca kullanıcının konsol zevkini arttırıyor. 100’den fazla oyunu barındıran ve birçok hizmeti de beraberinde getiren abonelik sistemi, Xbox kullanıcıları tarafından sevilmişe benziyor.

Xbox Live Gold, EA Play üyeliği, daima güncellenen oyun listesi, konsol ve bilgisayarlardan oynayabilme üzere özellikleri beraberinde getiren Xbox Game Pass, epeyce uygun fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. Serviste Forza Horizon 4, Minecraft, Fifa 21, UFC 4 üzere oyunlar yer alırken, Türkiye için 44,99 TL’lik fiyat etiketi bulunuyor.

Xbox Game Pass kullanıcı sayısı baş karıştırdı

Gerçekleştirilen TheGrill 2021 aktifliği sırasında açıklamalar yapan Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, Xbox Game Pass servisinin 30 milyon kullanıcıya ulaştığını söyledi. Rockstar Games ve 2K Games şirketlerinin bünyesinde barındıran Take-Two firması, Xbox ile işbirliği yapan oyun yapımcılarından biri.

Game Pass’in abone sayısı açıklandı: Sonuç kafa karıştırıcı!

Aktiflikte Xbox yöneticisi Phil Spencer’a: “Sanırım son denetim ettiğimizde 30 milyon abonemiz vardı, o denli değil mi Phil?” sorusunu yönelten Take-Two CEO’su, abonelik sisteminin perakendenin yerini alamayacağını söyledi.

Soruya karşılık veren Xbox yöneticisi Spencer, kamuoyu ile paylaşılan abone ölçüsünün 18 milyon olduğunu hatırlattı. Bu konuşma başları karıştırırken, şirketlerin gayesinin 200 milyon kişi olduğu söylendi.

Game Pass’in abone sayısı açıklandı: Sonuç kafa karıştırıcı!

Görünen o ki kamuoyu ile paylaşılan son bilgilerin 18 milyon abone olması, şirket yöneticisi Phill Spencer’ın direkt açıklama yapmasına pürüz oldu. Şirket ağızından net bir açıklama yapmak isteyen Spencer, Take-Two CEO’su Strauus Zelnick’in açıklamalarını doğrulamak yerine son resmi dataları açıklamış olabilir.

Ayrıyeten aktiflikte müjdeli bir haber de verildi. Üstün kahraman oyunu Marvel’s Avengers‘ın Xbox Game Pass servisine dahil edeceği duyuruldu. Pekala siz Xbox’ın Game Pass servisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce ulaşılan abone sayısı 30 milyon mu? Yoksa 18 milyon mu? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları