Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Google Chrome’a yeni Android widget’ları geldi!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google Chrome’a yeni Android widget’ları geldi!

Google Chrome 95 bünyesine yakın vakitte resmi bir güncelleme geldi. Bununla birlikte tarayıcının yine tasarlanan widget’ları kararlı hale dönüştü. Chrome’un son sürümü üç adet yeni widget içeriyor. Bu widget’lar iki farklı Chrome kısayolu ve Chromium Dino oldu.

Bu widget özellikleri Google arama, zımnî mod, sesli arama ve Google Lens‘e süratli erişim imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra Chromium Dino, tarayıcının ikonik ejderha oyununa erişimi kolaylaştırıyor. Bunların hepsini kullanmak istediğinizde tek yapmanız gereken ilgili özelliklerin yanındaki bayrak ikonuna tıklamak oluyor.

Google Chrome bünyesine gelen widget’lar kararlı sürüme geçti

Google‘ın tarayıcıya kararlı sürümle eklediği widget’lar birinci olarak Chrome 95 Beta kademesinde göründü. Bu bağlamda üstteki üç widget’ın yanı sıra evvelki yer işaretlerine ve arama widget’larına da hala erişim hakkınız bulunuyor. Kimi sunucu taraflı testler aşağıdaki görsellerde olduğu üzere hangi widget’ların görünüp hangilerinin görünmeyeceğini belirliyor.

Google Chrome’a yeni Android widget’ları geldi!
Fotoğraf: Android Police

Kimi kullanıcıların yorumlarına nazaran yeni widget’lar garip bir halde ölçekleniyor. Bu nedenle şimdi kullanım için tam olarak hazır durumda olmadığı görünüyor. Bu özelliklerden yararlanmak için öncelikle Google Chrome tarayıcınızın son sürümde olduğundan emin olmanız gerekiyor. Bunun yanı sıra widget’ları aktifleştirin ve tarayıcıyı yine başlatın.

Sizler Google Chrome bünyesine gelen yeni Android widget‘ları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

APK indir  LinkedIn, geç kaldığı özelliği nihayet getiriyor!

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları