Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Google Pixel 6 serisi, can sıkan sıkıntılarla gündemde

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google Pixel 6 serisi, can sıkan sıkıntılarla gündemde

Geçtiğimiz haftalarda merakla beklenen Pixel 6 serisini tanıtan Google, kullanıcılara orijinal tasarım ve üst seviye işlemciyle donatılan telefonlarını sundu. Tensor işlemcisiyle rakiplerine göz dağı veren Google, tıpkı vakitte yeni Pixel serisinin kamerasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Fakat dev üreticinin yeni akıllı telefonlarında yaşadığı problemler bir an olsun ki bitmiyor. Geçmiş yıllardan bu yana kalite denetim konusunda başarısız olan Google, Pixel 6 serisinde de yeniden birtakım şikayetler almaya başladı.

Pixel 6 serisi, ekranla ilgili problemler yaşıyor

Yeni Pixel 6 serisi geçtiğimiz haftalardan itibaren kullanıcılara ulaştırılmaya başlandı. Birinci tecrübelerinde aygıtların başarılı olduğunu belirten kullanıcılar, artık ise tuhaf ekran meseleleri yaşadığını lisana getirdi. Çeşitli platformlarda yer alan şikayetlere nazaran hem Pixel 6 Pro, kapalı halde güç düğmesine basıldığında ekran titremesiyle karşı karşıya kalıyor. Aşağıdaki görüntüde sorunun nasıl yaşandığı açıkça görünüyor.

Display flickering when pressing start button while phone is off from Pixel6

Öte yandan serinin standart modeli Pixel 6 da, yeniden misal bir problemle karşı karşıya. Genelde piyasaya çıkan yeni telefonların yaşadığı yeşil ekran sorunu, bu defa Pixel 6 modelinde de görülmeye başladı. OLED ekranlarda sıklıkla yaşanan bu sorun, muhtemelen yeni bir güncelleme ile çözüne kavuşacaktır.

Google Pixel 6 serisi, can sıkan sıkıntılarla gündemde

Üstteki sıkıntıları daha evvel tekraren kere görmüş olabiliriz. Lakin Pixel 6 Pro’da yaşanan bir diğer sorun, kullanıcılar ortasında tartışmalara yol açtı. Çünkü aşağıdaki görüntüde da görüldüğü üzere Google’ın üst segment modeli, şaşırtan bir formda ikinci delik sorun yaşıyor. Bu sorunun meyyit pikselden kaynaklandığını düşünen kullanıcı telefonu servise götürdü. Google ise kullanıcıyı haklı bularak aygıt değişimini gerçekleştirdi.

Şu anda Google’ın amiral gemileri üstte da görüldüğü üzere ekranla ilgili sorunlar yaşıyor. Firma şimdi bu husus hakkında bir açıklama yapmazken, sorunun muhtemelen yazılımdan kaynaklandığı düşünüyor. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak yeni güncellemeler, tüm bu problemleri ortadan kaldıracaktır diye kestirim ediyoruz. Lakin meyyit piksel sorunun donanım kaynaklı olduğunu belirtmekte yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları