Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home2/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Huawei, Android’i bilgisayara taşıyan yazılımını tanıttı

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Huawei, Android’i bilgisayara taşıyan yazılımını tanıttı

Bilgisayarda Android işletim sistemi yahut uygulamaları çalıştırmayı sağlayan birçok yol var. Windows yahut Mac kullanıcıları Android emülatörleri sayesinde, bir yandan PC’de çalışırken öbür yandan telefonlarıyla uğraşmak zorunda kalmıyorlar. Lakin emülatörler üçüncü taraf şirketler tarafından geliştirildiğinden, güvenilirlik noktasında başlarda soru işaretleri yaratabiliyor. Bu sebeple üreticilerin, kendi tahlillerini hayata geçirmeyi tercih ettiklerine şahit oluyoruz.

Microsoft, 5 Ekim’de kullanıma sunacağı Windows 11 işletim sistemine Android dayanağı ekleyecek. Taşınabilir uygulamalar direkt Mağaza’dan indirilebilir durumda olacak. Tıpkı özellik Windows 10’da ise yerleşik olarak bulunmuyor. Lakin Huawei’nin geliştirdiği Huawei Mobile App Engine yazılımı bu eksikliği giderecek.

Bilgisayarda Android çalıştıran yazılım: Huawei Mobile App Engine

Huawei, bu hafta Çin’de yeni eserlerini tanıttı. Birinci All-In-One (AIO) bilgisayarı MateStationX’e ek olarak MateBook modellerinin yeni versiyonlarını duyurdu. MateBook 13s ve MateBook 14s olmak üzere iki yeni dizüstü bilgisayarla birlikte, kullanıcıların Android uygulamalarını direkt olarak çalıştırabilmelerini sağlayan Mobile App Engine’yi de görücüye çıkardı.

Huawei, Android’i bilgisayara taşıyan yazılımını tanıttı
Huawei Mobile App Engine, Çince lisanını destekliyor

Huawei MateBook 13s ve MateBook 14s, kutudan Windows 10 işletim sistemiyle çıkıyor. Fakat her iki modeli de, Huawei’nin başka bilgisayarlarından ayıran özelliği: Mobile App Engine’ye sahip olmaları. Bu yazılım kolay bir emülatör mantığıyla çalışıyor. Android uygulamalarını Huawei AppGallery üzerinden direkt olarak indirebiliyorsunuz. Bu manada Mobile App Engine’nin, Huawei’nin ekosistem yaratma serüvenine yeni bir boyut kazandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bilgisayarda Android uygulamaları çalıştırmayı sağlayan Huawei Mobile App Engine ayrıyeten APK belgelerini da destekliyor. Böylece AppGallery’de bulunmayan bir aplikasyonu harici sitelerden indirip yeniden bilgisayarınıza yükleyebiliyorsunuz. Açıklandığı kadarıyla yeni yazılım şu an için yalnızca MateBook 13s ve 14s modellerinde bulunuyor. Huawei’nin öbür bilgisayarlarını destekleyip desteklemediği konusunda bir bilgi verilmedi.

APK indir  Play Store da Black Friday esintisi 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları