Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

IGTV tarih oluyor: Instagram Video duyuruldu

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

IGTV tarih oluyor: Instagram Video duyuruldu

Instagram dün akşam saatlerinde büyük bir kesintiyle gündeme geldi. Gece geç saatlerde kullanıcılar yine platforma erişmeye başladı. Olayın tesiri hala daha gündemden düşmemişken; artık şirket yeni bir haberle karşımıza çıktı. Yapılan açıklamaya nazaran IGTV ve olağan akışta yer alan görüntüler, Instagram Görüntü ismi altında birleştirildi.

Instagram Görüntü sekmesi, kullanıcıların profilinde, Reels ikonunun çabucak yanında sergileniyor. Bu değişiklikle birlikte, beşerler yeni ve geliştirilmiş bir görüntü arayüzüne erişebilecek. Şirket ayrıyeten görüntüler için kırpma, filtreler, şahıslar ve pozisyon etiketleme ile insanların görüntü oluşturmayı daha problemsiz hale getirmelerine yardımcı olacak yeni özellikler ekleyecek.

Instagram Görüntü resmen hayatımıza girdi

Alexandru Voica isimli Facebook sözcüsü, Instagram’a gelen yeni görüntü özelliğini Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı. Voica’nın sözlerinde şunlar yer alıyor:

“Bugünden itibaren IGTV ve akıştaki görüntüleri tek bir formatta birleştiriyoruz: Instagram Video! Ayrıyeten, insanların yeni görüntü içeriğini keşfetmesini kolaylaştırmak için, bu birleşik görüntü formatının yaşayacağı profilinize yeni bir Görüntü sekmesi sunuyoruz.”

Alexandru Voica

IGTV tarih oluyor: Instagram Video duyuruldu

Kullanıcıların Instagram’da geçirdiği vaktin yarısı, yapılan araştırmalara nazaran görüntü izleyerek tamamlanıyor. Bugün kullanıma açılan yeni görüntü özelliği de şirketin artık bu alana daha fazla yatırım yapacağına işaret ediyor.

Instagram, Seçilmiş Bireyler özelliğini denemeye başladı

Bu yeni özelliğin yanı sıra Instagram, yakın vakitte Yakın Arkadaşlar için “Seçilmiş Bireyler” isimli yeni bir yaklaşımı test etmeye başladı. Bu fonksiyon, Yakın Arkadaşlar özelliğinin tekrar isimlendirilmiş hali olarak şu anda Brezilya’da test ediliyor. Bu liste kullanıcılarının kimi gönderilerde işaretini kaldırabilmeniz dışında, Yakın Arkadaşlar listesine benzeri biçimde çalışacak. Özellik şu halde kullanılabiliyor:

  • Instagram Öyküler sekmesini açın. Bir fotoğraf ya da görüntü yükleyin. Paylaş butonuna tıklayın.
  • Öykünüzü görmesini istediğiniz tüm profilleri görmek için “Seçilen Kişiler”i işaretleyin.
  • Profilleri seçerek yahut işaretlerini kaldırarak Öykünüzü kimlerin görebileceğini değiştirin.
  • Listeniz tekrar düzenlenene kadar değişmeden kalacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları