Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Instagram, canlı yayın için iki yeni aracını duyurdu!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Instagram, canlı yayın için iki yeni aracını duyurdu!

Toplumsal medya şirketleri, her geçen gün platformlarını yeni özelliklerle güncelleyerek varlıklı bir hale getiriyor. Bunların ortasından bilhassa WhatsApp, Instagram ve Twitter, daima olarak farklı bir yeniliğiyle gündeme geliyor.

Bilindiği üzere Instagram, son birkaç haftadır hem yeni fonksiyon hem de saklılık tarafında hayli çalışmalar yapıyor. Şirket halihazırda yeni özellikleri test ederken, bugün kullanıcıların seveceği bir öteki yeniliğin de resmi duyurusunu yaptı. Yapılan açıklamaya nazaran toplumsal medya devi, canlı yayın için iki yeni özelliğini yakında kullanıcılarla buluşturacak.

Instagram, canlı yayın zamanlama ve alıştırma modunu duyurdu

Instagram, şu anda dünyanın en tanınan toplumsal medya uygulamalarının başında yer alıyor. Kullanıcılar bu platform üzerinden; kıssalar paylaşıp, post atıp ve canlı yayın üzere onlarca süreç yaparak vakit geçiriyor. Lakin Facebook’a ilişkin olan bu uygulamanın kimi eksikleri var. Örneğin YouTube üzere platformlarda gördüğümüz canlı yayın zamanlayıcısı Instagram’da yer almıyordu.

Neyse ki uzun bir ortadan sonra Instagram, beklenen canlı yayın özelliğini resmi olarak duyurdu. Kullanıcılar artık 90 güne kadar canlı yayınlarını zamanlayabilirken, takipçiler ise bu yayına bağlı olarak hatırlatıcılar oluşturabilecek. Kısaca sistem YouTube’a misal halde çalışacak.

Yalnızca bu kadarıyla da sonlu değil. Canlı yayın zamanlamalarına ek olarak ‘alıştırma modu’da’ yeniden farklı özelliklerden bir tanesi. Instagram’ın açıklamalarına nazaran kullanıcılar alıştırma modu sayesinde, planlanan canlı yayın öncesinde yayını test etmek için erkenden iştirak sağlayabilecek. Bu sayede canlı yayını yapacak kişi hem temas denetimi, hem de sağlıklı bir canlı yayını deneme fırsatına sahip olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları