iOS 15.0.1 yayınlandı! Kritik iPhone 13 hatası düzeltildi

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

iOS 15.0.1 yayınlandı! Kritik iPhone 13 hatası düzeltildi

20 Eylül’de yayınlanan iOS 15 işletim sisteminin birinci resmi sürüm güncellemesi iOS 15.0.1 kullanıma sunuldu. Bu güncelleme, iPhone’lara rastgele bir yeni özellik getirmiyor. Bilhassa iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı kritik bir sorunu gidermekle birlikte ‘çeşitli kusur düzeltmeleri’ içeriyor.

Şirket bir yandan iOS 15.1 yazılımı için de çalışmalarına devam ediyor. Halihazırda test süreci devam eden bu sürüm, iOS 15’in birinci kapsamlı güncellemesi olacak. Betayı indiren kullanıcıların aktardığına nazaran, iOS 15.1’le bir arada Apple’ın ertelediği SharePlay özelliğinin erişime açılması bekleniyor.

iOS 15.0.1 güncellemesiyle ‘kilit açma’ sorunu düzeldi

Birtakım iPhone 13 sahipleri iOS 15 işletim sistemine geçtikten sonra, aygıtlarının kilidini Apple Watch ile açamadıklarını rapor etmişlerdi. Bu sorunu bilhassa maske taktıkları vakit yaşadıklarını belirtiyorlardı. Ekran imajlarıyla sorunu ayrıntılandıran kullanıcıların aldığı yanılgı bildirisinde ‘Apple Watch ile irtibat kurulamadı’ minvalinde bir ikaz çıkıyordu.

Bunun üzerine Apple da yanılgıyı gidereceğini açıklamıştı. Beklenen o düzeltme iOS 15.0.1 ile geldi.

iOS 15.0.1 yayınlandı! Kritik iPhone 13 hatası düzeltildi
iOS 15.0.1’i Ayarlardan yüklemek mümkün

Apple sürüm notlarında, “iOS 15.0.1, kimi kullanıcıların iPhone 13 modellerinin kilidini Apple Watch ile açamaması sorunu da dahil olmak üzere iPhone’unuzla ilgili yanılgı düzeltmeleri içerir.” bilgisini paylaşarak sorunu giderdiğini açıkladı. Buna ek olarak Ayarlar uygulamasında çıkan ‘depolama alanı neredeyse dolu’ yanılgısı da iOS 15.0.1 güncellemesiyle düzeltildi.

iPadOS 15.0.1 de yayında

Apple, iPad’lerin yeni işletim sistemi iPadOS 15 için 15.0.1 güncellemesini yayınladı. Bu sürüm için de emsal yanılgıların düzeltildiği açıklanırken, ek bir ayrıntıdan bahsedilmedi. Hem iPhone hem de iPad için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmına giderek iOS & iPadOS 15.0.1 sürümünü yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları