Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

iOS 15.2 Beta 1, geliştiriciler için yayınlandı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

iOS 15.2 Beta 1, geliştiriciler için yayınlandı!

Geçtiğimiz ay stabil versiyonu yayınlanan iOS 15, pek çok beta sürümüyle test edilmişti. Tıpkı ana sürüm üzere, iOS 15’in yeni evresi olan iOS 15.2 için de beta süreci başladı. Yeni sürümün birinci beta evresi, uygulama geliştiricileri için yayınlandı. Bu yayın ile birlikte iOS 15.2 sürümünün birinci özelliklerinden haberdar oluyoruz. iOS 15.2 Beta 1 ile ilgili ayrıntıları sizler için derledik.

iOS 15.2 Beta 1 ile neler geldi?

iOS 15 ile birlikte duyurulup daha sonradan ekleneceği açıklanan özellikler, orta sürümlerle birlikte geliyor. Bu orta sürümlerin ikincisi olan iOS 15.2 ile küçük fakat kıymetli özellikler eklendi. Şu an sırf uygulama geliştiricileri bu sürümü indirebiliyor. Bu kısıtlamanın gayesi, şimdi yanılgılarla dolu olan bu sürümü sırf uygulamalarını güncellemek isteyen geliştiricilere ulaştırmak. İlerleyen günlerde herkesin indirebileceği bir beta daha yayınlanacaktır.

iOS 15.2 ile birlikte iPadOS 15.2 için de tıpkı beta sürümü yayınlandı. Şayet bir uygulama geliştiricisiyseniz, Apple Developer Center üzerinden yeni sürümü iPhone ve iPad cihazlarınıza yükleyebilirsiniz.

iOS 15.2 Beta 1, geliştiriciler için yayınlandı!

iOS 15.2 Beta 1 ile gelen en değerli yenilik, uygulamalar için kapalılık geçmişi eklenmesidir. Artık uygulama ayarlarına giderek istediğiniz uygulamanın gizliliğinize ne kadar eriştiğinin raporunu görebiliyorsunuz. Örneğin, Instagram’ın hangi tarih ve saatlerde pozisyonunuza eriştiğini bu özellik sayesinde basitçe görebileceksiniz.

Sonraki beta sürümlerinde eklenmesini beklediğimiz özellikler de var. Bunlardan birinci aklımıza gelen, Apple’ın yakın vakitte ortaya çıkan ‘Miras’ özelliği. Bu yeni özellik sayesinde Apple kimliğiniz için bir varis atayabiliyorsunuz. Seçtiğiniz yakınlarınız, siz öldükten sonra Apple kimliğinize ne olacağıyla ilgili karar verebiliyor. Bu özellik zarurî değil, lakin birtakım kapalılık kaygıları olanlara düzgün gelebilir.

APK indir  Facebook ve WhatsApp kesintisi Telegram’a yaradı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları