Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

M1 Pro ve M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro tanıtıldı

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

M1 Pro ve M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro tanıtıldı

Apple Unleashed etkinliğinde M1X işlemcisini ve yeni Mac modellerini tanıttı. 14 inç’in büyük ağabeyi ve kullanıcılar tarafından daha çok merak edilen 16 inç MacBook Pro modeli duyuruldu. İşte özellikleri ve fiyatı!

M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro özellikleri

M1 Max işlemcili beklenen MacBook, bilhassa grafik ünitesi konusunda tezli geliyor. İşlemcide 10 çekirdekli işlemci, 32 çekirdekli grafik ünitesi ve 16 çekirdekli Neural Engine yer alıyor.

Evvelki M1 işlemcili modellerde azamî 16 GB RAM sunan Apple, M1 Max’li modellerde ise 64 GB‘a kadar RAM seçeneği sunuyor. 5 nm M1 Max çipinin saniyede 57 trilyon süreci işleyebilen 16 çekirdekli grafik işlemcili ile dünyanın en süratli entegre grafik kartına sahip olduğunu belirtti.

M1 Pro ve M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro tanıtıldı

Yeni MacBook Pro’da Touch Bar’ın yerini fizikî tuşlar aldı ve sağ tarafta Thunderbolt 4 irtibat noktasına ek olarak bir HDMI temas noktası ve solda bir kulaklık jakı ve iki Thunderbolt 4 ilişki noktasına ek olarak bir SD yuvası var. Apple’a nazaran, bir Mac dizüstü bilgisayardan şimdiye kadar gördüğümüz en fazla irtibat bulunan bilgisayar oldu. Öte yandan, iPhone’larda gördüğümüz çentik tasarımı artık MacBook Pro ailesine de geldi.

M1 Pro ve M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro tanıtıldı

Apple, aygıtın performansını yükseltirken depolamayı da es geçmemiş olacak ki giriş düzeyinde 512 GB SSD depolama alanı ile birlikte geliyor. M1 Pro işlemcinin potansiyelinden tümüyle yararlanmanız için geliştirilen macOS Monterey, sağladığı büyük performans kazanımları ve daha birçok avantajla Mac’te çığır açıyor. Uygulamalarda güçlü güncellemeler. Kapalılık özellikleri ve sınıfındaki en güzel güvenlik seviyesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Şimdiye kadar bir Mac’teki en uzun pil ömrünün bu eserde olduğu belirtildi; 17 saat. 58.2 watt-saatlik yerleşik lityum polimer pil ve 67 W USB-C Güç Adaptörü ile kutudan çıkacak.

APK indir  beIN SPORTS TR indir ucretli apk bein sport 2022
Ekran: 16 inç Liquid Retina XDR ekran
İşlemci: Apple M1 Pro ve M1 Max
Bellek: 16 yahut 32 GB RAM
Depolama: 512 GB, 1 TB, 2 TB ve 4 TB
İlişki noktaları: Üç adet Thunderbolt 4 temas noktası, HDMI ilişki noktası, SDXC kart yuvası, MagSafe 3 temas noktası
Temas teknolojileri: Bluetooth 5.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax
Batarya: Şimdi açıklanmadı..
Yük ve boyut: Şimdi açıklanmadı..
Öteki: Şimdi açıklanmadı..

M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro fiyatı

16 inç ekranlı varyantın başlangıç fiyatı 28.999 TL olarak açıklandı. SSD, RAM ve çip yükseltmesi ile fiyat 39.999 TL’ye kadar çıkabiliyor.

M1 Pro ve M1 Max işlemcili 16 inç MacBook Pro tanıtıldı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları