macOS 12 Monterey için ikinci genel beta yayınlandı

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

macOS 12 Monterey için ikinci genel beta yayınlandı

Apple tarafından önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenen macOS 12 Monterey işletim sisteminin ikinci genel beta sürümü yayınlandı. Böylece macOS’in yeni versiyonu, kararlı sürümün çıkışından evvel deneyimlemek isteyenler için erişime açıldı.

Yazılımın en yeni sürümü, test programına kayıt olanlar tarafından Apple geliştirici merkezi aracılığıyla indirilebiliyor. Ayrıyeten halihazırda betayı kullananlar da, kablosuz olarak aygıtlarını güncelleyebilir.

macOS 12 Moneterey neler sunuyor?

macOS Monterey işletim sistemi Kısayollar, Süratli Not, tüm Apple donanımlarıyla Üniversal Kontrol, Mac’e AirPlay ve Odak dahil olmak üzere işletim sisteminde oldukça değişiklik içeriyor. Bunlara ek olarak iMessage için SharePlay, Safari için yine tasarlanan sekmeler, fotoğraflar için canlı metin dayanağı, ızgara görünümleri ve FaceTime için uzamsal ses üzere özellikleri de barındırıyor.

macOS 12 Monterey için ikinci genel beta yayınlandı

Kullanıcıların asıl beklediği yeniliklerse, ekosistem özelliklerinde bulunuyor. Kozmik Kontrol özelliği ile birlikte, birden fazla Mac ve iPad aygıtında artık tek bir fare, Trackpad ve klavye kullanılmasına imkan sağlayacak. Buna ek olarak, iOS, iPadOS ve macOS üzerinden direkt bir Mac’te AirPlay yapmak mümkün olacak.

Apple genel beta sürümünü indirecekleri uyarıyor!

Apple tarafından, beta programları çok sağlıklı çalışmadığı ve test basamağında olduğu için bilgi kaybının önüne geçmek maksadıyla kullanıcılara onlar için değer arz eden bilgilerin bulunduğu aygıtlara yüklememelerini tavsiye ediliyor. Bunun yerine mümkünse kullanmadıkları yahut yedeği alınmış ikinci bir aygıta bu beta sürümlerini yüklemelerini öneriyor.

macOS 12 Monterey için ikinci genel beta yayınlandı

Pekala ya siz yeni beta sürümünü indirip macOS 12’yi erkenden indirip yeni özellikleri keşfetmek istiyor musunuz? Şayet indirecekseniz, bizimde Apple üzere sizlere tavsiyemiz, bu süreci bir süreayrı kalmayı göze alabileceğiniz ikinci bir aygıtınız üzerinden yapmanız istikametinde olacaktır. Akabinde ikinci genel beta sürümünü Apple’ın web sitesinden beta programları kısmından direkt olarak indirip yükleyebilirsiniz.

APK indir  FİFA 21 Mobile Apk Hile

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları