Matematikçiler buraya: Hertz’in 100 bin Tesla’sıyla neler yapılabilir?

TELEGRAM
0/5 Oy yok
Geliştirici
Matematikçiler

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Matematikçiler buraya:, Hertz’in, 100, bin ,Tesla’sıyla ,neler, yapılabilir?,

Matematikçiler buraya: Hertz’in 100 bin Tesla’sıyla neler yapılabilir?
Matematikçiler buraya: Hertz’in 100 bin Tesla’sıyla neler yapılabilir?

Türkiye‘de dahil 145 ülkede faaliyet gösteren dünyaca ünlü otomobil kiralama şirketi The Hertz Corporation‘ın, Tesla’dan tam 100 bin adet Model 3 satın aldığı ortaya çıktı. Taraflar ortasında yapılan satın alımın duyurulmasının akabinde Tesla‘nın piyasa bedeli 1 trilyon doların üstüne çıktı.

Şirketin sahibi Elon Musk‘da bu mutabakat sayesinde servetine bir gecede 36 milyar dolar eklemeyi başardı. Dünyanın en güçlü adamı unvanını elinde tutan Musk‘ın hazinesi 289 milyar dolara ulaştı. Selefi Jeff Bezos‘la ortasında olan farkı da neredeyse 100 milyar dolara çıkartmayı başardı.

Tesla’dan 100 bin Model 3 alan Hertz ne kadar ödedi?

Mutabakatın ayrıntıları şu an için şimdi açıklanmadı. Fakat Model 3‘ün fiyatını biliyoruz. Hasebiyle kabaca bir süreç yaparak bulabiliriz. Bu arabanın, Amerika‘daki önerilen satış fiyatı 39 bin 490 dolar. Yani Musk yaklaşık 4 milyar dolarlık bir mutabakat yapmış.

Matematikçiler buraya: Hertz’in 100 bin Tesla’sıyla neler yapılabilir?

Bu fiyat aslında mutabakatın duyulmasıyla birlikte bir gecede yaklaşık 9 katını kazanan Musk için epey düşük bir meblağ. O denli ki, tüm servetinin yaklaşık yüzde 1.4‘ü bile etmiyor. Lakin toplu bir halde satışının yapılması epeyce büyük bir muvaffakiyet. Aslında bu yüzden tesiri kendisinden daha büyük oldu.

Musk, 100 bin Model 3’ü satmak yerine uzaya giden kestirme bir yol yapabilir!

Fabrika bilgilerine nazaran Model 3, 4 bin 696 mm uzunluğa ve 2 bin 88 mm genişliğe sahip. Yani bu arabaları tek şerit halinde, İstanbul’dan Ankara’ya yahut İzmir’e kadar dizebiliriz. Yada İstanbul boğazına doldurarak köprüdeki trafik sıkıntısından kurtulabiliriz.

Matematikçiler buraya: Hertz’in 100 bin Tesla’sıyla neler yapılabilir?

Yada servetinin tamamını harcayarak 10 milyon adet Model 3 alabilir. Bu sayede, Saturn‘ün halkaları üzere, dünyanın yörüngesine Tesla arabalarından bir halka ekleyebilir. Bu sayede dünyanın etrafında dönme dolap varmış üzere bizde sırayla binebiliriz.

APK indir  Driving School Sim 2017 2018 2019 2020 apk indir 2022**

Natürel TWD‘ye nazaran Elon Musk bizden daha yaratıcı işler çıkartabilir. Örneğin bu araçları üst üste koyarak 500 km uzunluğunda bir uzay köprüsü inşa edebilir. Bu sayede uzay üssüne gidecek astronotlar için roket fırlatmamıza gerek kalmaz. Yürüyerek, daha doğrusu tırmanarak gidebilirler.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

 

Matematikçiler, buraya:, Hertz’in, 100, bin, Tesla’sıyla ,neler ,yapılabilir?,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları