Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Messenger, eğlenceli bir AR özelliği getiriyor!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Messenger, eğlenceli bir AR özelliği getiriyor!

İletileşme, manzaralı ve sesli sohbet uygulaması olan Facebook Messenger, epeyce çok kullanılan bir platform. Şirket, kullanıcılarının karşısına her geçen gün diğer bir yenilikle çıkıyor. Uygulamayı daha fonksiyonel ve kullanışlı bir hale getirmek için daima güncellemeler yapıyor.

Şirket, küme imajlı konuşmalarını daha eğlenceli hale getirmek için Messenger‘a Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality – AR) tecrübesini kazandıracak. Facebook, konuşmaya dahil olan herkesin tıpkı anda bu tecrübesi paylaşmasına imkan sağlayacak. Bu özellik manzaralı görüşmelerin yanı sıra Messenger odalarında da geçerli olacak.

70’ten fazla Messenger AR efekti yolda

Yeni gelecek olan bu Artırılmış Gerçeklik içinde 70’ten fazla farklı efekt bulunuyor. Oyuncuların sanal bir burger oluşturmak için yarışacağı ya da sanal bir turuncu kedinin davetteki üyeleri photobomb’ladığı bir oyun da bu efektlere dahil. AR efektleri olağanda tekli aramalarda bulunmaktaydı, lakin artık küme görüşmelerine de geldi.

Messenger, eğlenceli bir AR özelliği getiriyor!

İmajlı sohbetlerde ve Messenger odalarında kullanılabilecek olan AR işlevi yanında öbür yenilikler de olacak. Zoom uygulamasında olduğu üzere görüntü konferans özelliği yakında Instagram‘da da kullanılabilir hale gelecek.

Uygulamaya gelecek öteki yenilikler

Paylaşılan ”küme efektleri” tecrübelerinin yanı sıra Facebook, öbür yenilikler de duyurdu. Bu ay gelecek sohbet hizmetlerine daha küçük özelliklerden oluşan bir koleksiyondan da bahsetti. Yeni ”söz efektleri” tecrübesi, kullanıcılar makul bir tabir kullandığında sohbette bir animasyonu tetiklemesine imkan tanıyacak.

Messenger, eğlenceli bir AR özelliği getiriyor!

Bu yeniliklerin yanında, Cadılar Bayramı’na özel birkaç özellik de gelecek. James Bond‘un yeni sineması olan ”No Time to Die” ile kontaklı yeni ”SoundMojiler” eklenecek. Bunun yanı sıra, Messenger sohbetleri ve Instagram bildirileri için Cadılar Bayramı dizaynlarına sahip yeni sohbet temaları da yenilikler ortasında. Facebook geliştiricileri, yeni AR tecrübesi ve başka özelliklerin ay sonundan itibaren kullanılabilir olacağını duyurdu.

APK indir  iOS 15.1 RC yayınlandı: İşte yenilikler

Sizler Facebook Messenger‘ın yapacağı yenilikler hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları