Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren sorun keşfedildi!

TELEGRAM
0/5 Oy yok
Geliştirici
Milyonlarca iPhone

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Milyonlarca iPhone ,kullanıcısını, ilgilendiren ,sorun keşfedildi!,

Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren sorun keşfedildi!
Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren sorun keşfedildi!

İstisnalar dışında her yıl yalnızca bir akıllı telefon serisini tanıtan iPhone’u dünya genelinde milyonlar kullanıyor. Her yıl tek bir isimle karşımıza çıkarak müşterilerde marka şuurunu sağlayan Apple’ın iPhone 12

ailesinde bir yanılgı yaptığı anlaşıldı. Keşfedilen kusur, üretilen iPhone 12’lerin bir kısmını kapsıyor ve sizin aygıtınız da yanılgılı üretilenlerden biri olabilir. Bunu nasıl öğrenebileceğinizi ve şayet sıkıntılıysa nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlattık.

iPhone 12 üretiminin bir kısmında sorun tespit edildi

Apple, yaptığı açıklamada birtakım iPhone 12 ve iPhone 12 Pro’larda sorun olduğunu kabul etti. Bu sorun münasebetiyle bir arama esnasında ahizeden ses gelmeyebilir yahut sesiniz karşı tarafa iletilemeyebilir. Bu sorunu önemli kılan ise yazılımsal değil, donanımsal olması. Yani bu sorun bir yazılım güncellemesi ile çözülecek cinsten değil.

Merak etmeyin, şayet bu sorunu yaşıyorsanız ya da yanılgılı üretilmiş bir iPhone 12’niz varsa tamirat fiyatsız yapılacak. Apple’ın verdiği öbür ayrıntılara nazaran bu sorun Ekim 2020 ve Nisan 2021 ortasında üretilen modellerde bulunuyor. Her aygıtta sorun yaşanmasa da bu sorun ilerleyen vakitte da kendini gösterebilir.

Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren sorun keşfedildi!

Apple için bu durum birinci değil, iPhone 11’lerin de küçük bir kısmındaki meseleden ötürü misal bir tamirat dayanağı sağlanmıştı. Fakat bu sorunun hangi aygıtlarda olduğunu öğrenebilmeniz mümkün değil. Zira seri numarası ile sıkıntılı aygıtlar tespit edilemiyor. Şayet iPhone 12 ya da iPhone 12 Pro cihazınızdaki ahize

ile ilgili bir sorun varsa Apple teknik servisine gitmelisiniz. Şayet sorun tespit edilirse aygıtınızın fiyatsız onarılacağı söyleniyor.

Tamir programıyla ilgili bilinen bir başka ayrıntı ise ekstra fiyatların yansıtılabileceği ihtimali.

Şayet aygıtınızda kırık ekran üzere tamirin yapılmasını engelleyen meseleler varsa, teknik servis bunu da tamir etmek zorunda kalabilir. Böylece öteki meselelerin da tamirini yaptırmak zorunda kalabilirsiniz.

APK indir  Apple, iOS 15.0 sürümüne dönüşleri kapattı!
Milyonlarca iPhone kullanıcısını ilgilendiren sorun keşfedildi!

Şayet iPhone 12 kullanıyor ve ahizeyle ilgili bir sıkıntınız yoksa endişelenmenize de gerek yok. Bu sorun, Apple’ın söylediğine nazaran satılan 100 milyon eserin yalnızca küçük bir kısmında mevcut. Şayet ilerleyen aylarda sorun yaşarsanız teknik servisin yolunu tutmanız âlâ olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları