Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Play Store, abonelik komisyonlarını düşürüyor!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Play Store, abonelik komisyonlarını düşürüyor!

Son yıllarda uygulama mağazaların kurulları, sırf geliştiricilerin odağında olmaktan çıktı. Çünkü son beş yılda ücretli aboneliklere olan ilgi büyük oranda arttı. Faal bir dijital medya tüketicisinin olmazsa olmazı olan bu fiyatlı aboneliklerin fiyatları, kurullardan ötürü reaksiyon çeken düzeylerde olabiliyor. Play Store’un aldığı karar, geliştiricileri fiyat konusunda kıymetli oranda rahatlatacak.

Play Store, geliştiricilerden daha az kurul almaya başlıyor

Uygulama mağazalarında kurullar olduğu sürece tüketicilerin de üyelikleri ucuza alması zorlaşıyordu. Bu kurullardan kaçmak isteyen Epic Games üzere şirketler, oyunlarının mağazadan yasaklanmasıyla bile karşılaştı. Bu can sıkıcı fiyatlar, yeni yıl ile birlikte yüzde 30’dan yüzde 15’e iniyor. Böylelikle geliştiriciler, abonelik fiyatlarından daha fazla gelir elde edebilmiş olacak.

Play Store, abonelik komisyonlarını düşürüyor!
Play Store kurul oranları

Bu komite kararı, 1 Ocak 2022 itibariyle geçerli olacak. 2022 yılında abonelik fiyatlarında düşüşler görmesek bile geliştiriciler artık bize daha fazla fırsat sunabilir. Google, geliştirici ortaklarından bu kararla ilgili olumlu dönüşler aldığını söylüyor ve aşağıdaki açıklamalar da ortaklar tarafından yapıldı:

Google ile olan paydaşlığımız, işletmemiz için güçlü bir iştirak oldu ve ölçeklendirmemize yardımcı oldu ve sonuçta bayanları global olarak güçlendirme misyonumuzu ilerletmede kilit bir rol oynadı. Açıkladıkları fiyatlandırma değişikliği, eserlerimize daha düzgün yatırım yapmamızı ve kullanıcıların çevrimiçi itimatla bağlanmalarını daha da güçlendirmemizi sağlayacaktır.

Whitney Wolfe Herd, Bumble Inc.’in kurucusu ve CEO’su

Her insanın farklı formlarda öğrendiği üzere, her geliştirici de farklıdır. Google’ın hem geliştirici hem de platform için çalışan modeller bulmak için ekosistemle işbirliği yapmaya devam ettiğini görmek bizi heyecanlandırıyor. Abonelik fiyatlarındaki bu indirim, Duolingo’nun kozmik olarak kullanılabilen lisan tahsili misyonumuzu hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Luis von Ahn, Duolingo’nun kurucu ortağı ve CEO’su.

Her halükarda, azaltılan komite oranı bir formda tüketicilere de yarar sağlayacaktır. Netflix, Spotify ve Duolingo üzere abonelikle çalışan servislerdeki değişimi lakin gelecek yıl görebiliriz. Ancak fiyatların tüketiciye yansıyıp yansımayacağı büsbütün geliştiricilere kalmış bir durum. Yani abonelik fiyatlarında düşüş görmemiz pek de yüksek bir ihtimal olmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları