Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Redmi K50 serisiyle o özellik geri dönüyor

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Redmi K50 serisiyle o özellik geri dönüyor

Taşınabilir dalın önde gelen firmalarından Xiaomi, bünyesindeki Redmi’ye yeni eserler kazandırmayı sürdürüyor. Uygun fiyatlı modelleri Redmi ismi altında pazara sunan üretici, üst segmente hitap eden aygıtları genelde “K” serisine adapte ediyor. Yeni tanıtılacak olan K50 serisi ise bir özelliği tekrardan karşımıza çıkartabilir.

2019 yılında K20 serisini tanıtan ve aygıtlara Harika AMOLED paneller yerleştiren Redmi, ekran altı parmak izi sensörünü de kullanıcılara sunmuştu. Birinci olarak Vivo’nun başardığı teknoloji, Redmi’nin K20 serisinde yer almış ve sonrasındaki K serisi telefonlardan kaldırılmıştı. Lakin ortaya çıkan bilgiler bunun değişeceğini gösteriyor.

Redmi K50 serisi ekran altı parmak izi sensörüne sahip olacak

Yılardır süregelen IPSAMOLED/OLED tartışmasını birden fazla vakit AMOLED kazanıyor. Renk ve randıman açısından IPS’in önüne geçen bu panel tipi, son yıllarda farklı alanlarda da rakiplerine üstünlük sağlıyor. Bilhassa panel inceliği ve teknolojisi sayesinde ekran altı parmak izi sensörüne imkan sağlayan AMOLED’ler, ekran altı kamera teknolojisinin de gerçekleşmesini mümkün kılıyor.

Redmi K50 serisiyle o özellik geri dönüyor

Bu özelliği “K” serisinden kaldıran Redmi, K30 ve K40 modellerinde parmak izi sensörünü yan tarafa konumlandırmıştı. Bugün ortaya çıkan bilgiler ise Snapdragon 898 ile gelmesi beklenen Redmi K50 serisinin ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip olacağını gösteriyor. Hali hazırda OLED ekranlı ve Snapdragon 778G işlemcili bir telefon üzerinde çalışan şirketin yakın vakitte bu teknolojiyi daha fazla alanda kullanıcıya sunması bekleniyor.

Pekala siz ekran altı parmak izi sensörü ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce bu sensör nereye konumlandırıldığında daha performanslı oluyor? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

APK indir  Vivo V23e sızdırıldı! İşte özellikleri

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları