Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Renault ve Dacia fiyatlarına ilk zam! İşte yeni fiyatlar

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Renault ve Dacia fiyatlarına ilk zam! İşte yeni fiyatlar

Çip kriziyle boğuşan otomotiv dalı, ülkemizde daha da makûs bir hal aldı. Son haftalarda Türk Lirasının paha kaybetmesiyle arabaların fiyatlarında bir yükseliş zati beklenmekteydi. Sizlere geleceğinden bahsettiğimiz kur artırımları, birinci açılışını Renault ve Dacia fiyat listeleriyle yaptı.

Şimdi beklendiği kadar büyük artırımlar gelmese de tavsiye edilen satış fiyatları artık cebinizden birkaç bin lira daha çıkaracak. Eski ve yeni fiyatların karşılaştırması haberimizde.

Renault ve Dacia fiyatları, birinci artırımı gördü

İki üretici de birebir şirketin çatısı altında faaliyetlerine devam ediyor. Giriş düzeyinden orta düzeye kadar araçlarını Türkiye’de astan Renault ve giriş düzeyi araçlar satan Dacia, fiyatlarıyla genelde uygun bir seçim oluyordu. Renault’nun tanınan arabaları Clio ve Megane; Dacia’nın ise meşhur Sandero Stepway arabası zamlananlar ortasında.

  • Renault Clio fiyatı 178.000 TL’den 183.900 TL’ye,
  • Renault Megane (Sedan) 237.000 TL’den 241.000 TL’ye,
  • Dacia Sandero Stepway fiyatı 203.900 TL’den 209.900 TL’ye yükseldi.

Bu artırımlar, üreticilerin tavsiye ettiği satış fiyatlarına yapıldı. Yani bir bayiye gittiğinizde farklı fiyatlar duymanız da mümkün. Şu an yalnızca başlangıç fiyatlarına ‘ufak’ artırımlar yapılsa da ilerleyen haftalarda paket ve motor seçenekleri de zamlanabilir.

Renault ve Dacia fiyatlarına ilk zam! İşte yeni fiyatlar
Renault ve Dacia fiyatlarına ilk zam! İşte yeni fiyatlar

Şu an fiyat konusunda daha çok endişelendiren, dövizden ötürü fiyatı yükselen araçların yeni ÖTV dilimine girmesi. Ülkemizde aracın fiyatına nazaran vergi düzenlendiği için fiyatın artmasıyla bu araçlar yeni vergi dilimine girebilir. Bunun olması da fiyatın büyük oranda artması manasına geliyor.

Yıl başına kadar artırım iddiası yüzde 12

Şimdi üreticiler resmi açıklama yapmasa da genel iddialara nazaran Ocak 2022’ye kadar fiyatlar yüzde 11-12 civarlarında artacak. Döviz kurundan kaynaklanabilecek bu muhtemel artırımın dışında çip krizinden ötürü satışlarda sorun yaşanması ihtimali de var.

APK indir  iPhone 13 aksesuarlarının Türkiye fiyatları aşikâr oldu

Araba üreticilerinin fiyat listelerini kasım ayında güncellemesiyle asıl artırımları görmeye başlayabiliriz. Şayet üreticiler artırım yaparsa fiyatları sizlerle paylaşıyor olacağız. Sizler araba fiyatlarına gelecek artırımlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları