Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?

Günümüzde en sık değiştirdiğimiz elektronik aygıtlar elbet akıllı telefonlardır. Bilhassa üreticilerin daima yeni telefonlar çıkarması kullanıcıları daha çok cezbediyor. Yeni bir telefon aldığınız vakit eski telefonunuzu bir çekmeceye atmak birden fazla vakit size pişmanlık yaşatıyor olabilir.

Sizlere bu yazımızda göstereceğimiz yollarla artık eski telefonlarınızı çekmeceye atmanıza gerek kalmıyor. Eski telefonları kullanmanın ve çalıştırmanın pek çok yolu bulunuyor. Pekala bunlar neler?

Neden eski telefonlarınızı atmamalısınız?

Elektronik aygıtlar, arsenik ve kurşun üzere asla çöp alanına girmemesi gereken zehirli hususlarla dolu. Bu hususlar çöplüğe girerse bitki ve hayvan hayatına ziyan verebiliyor.

Bu nedenle eski telefonları çöpe atmak yerine geri dönüştürerek ve farklı şeylerle kıymetlendirerek hem kendinize hem de etrafınıza katkıda bulunmanız mümkün.

Eski telefonlar nasıl kıymetlendirilir?

Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?
  • Bilgisayarınız için kablosuz denetleyici olarak kullanın

Hakikat yazılım ve birkaç dakikalık yapılandırmayla birlikte eski Android aygıtınız Windows, Mac ya da Linux bilgisayarınız için isteğe bağlı bir denetleyici nazaran görebilir. Bu süreci gerçekleştirmek için gereksiniminiz olan Unified Remote isimli bir uygulama ve bir Wi-Fi ya da Bluetooth ilişkisidir.

Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?
  • Bağımsız bir güvenlik kamerasına dönüştürün

Etrafınızda eski bir Android telefonunuz varken kim lüks ilişkili bir kameraya gereksinim duyar? Üçüncü taraf bir uygulamanın yardımıyla, eski cihazınızdaki kamera, konutunuzu ya da ofisinizi her yerden izlemenize ve görüntü kaydı yapmanız mümkündür.

Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?
  • Wi-Fi sinyal güçlendiricisi yapın

Wi-Fi’nin yer aldığı bir yerde kesinlikle internetin az çektiği bir yer bulunuyordur. Bu sorunu çözmek için de ekseriyetle Wi-Fi sinyal güçlendirici üzere aygıtlar satın alınıyor. Lakin bununla uğraşmadan eski telefonunuzu sinyal güçlendiricisi haline getirebilirsiniz.

Bunun için birinci olarak eski telefonunuza Netshare uygulamasını kurun. Daha sonra bu uygulamayı internete bağlamak istediğiniz aygıta da kurun. Eski cihazınızdaki uygulamayı açın ve karşınıza çıkan “Share Internet Connection” seçeneğini seçin. Sonrasında yeni telefonunuzda da uygulamayı açın. Bu sayede süratli internetin tadını çıkarın.

APK indir  Brawl Stars apk indir 2022**
Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?
  • Bebek monitörü olarak kullanın

Eski telefonlar ya da tabletler mükemmel bir bebek monitörü olabiliyor. Bunun için tek yapmanız gereken, bebeğinizin olduğu ortamı rahat bir halde görebileceğiniz yere eski telefonunuzu yerleştirmektir.

Bebek Monitörü Annie” uygulamasını hem eski hem de yeni telefonunuza indirin ve eski aygıtınızda bir kod oluşturun. Oluşturduğunuz kodu yeni telefonunuzda da girin. Bu süreçler sonucunda bebek monitörünü dilediğiniz üzere kullanabilirsiniz.

Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?
  • Özel bir e-okuyucu edinin

Toplu taşımada ya da iş seyahatlerinizde dikkatinizi dağıtmayacak bir okuma ortamı istiyorsanız eski telefonlarınız epey kullanışlı olacaktır. Eski telefonunuza sırf okumak için gereksiniminiz olan uygumalar yükleyin. Bu sayede telefonunuza gelen bildirimlerle dikkatiniz dağılmayacaktır.

Hakkında bir yorum "Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?"

  1. Geri bildirim: Miga Şehrim, Dünya, apk, miga world, apk, hile, indir, 2021

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları