Sony, Demon’s Souls’un yapımcısını resmen satın aldı!

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Sony, Demon’s Souls’un yapımcısını resmen satın aldı!

Demon’s Souls ve Shadow of the Collosus üzere oyunların tekrar üretimlerini teslim ettiği Bluepoint Games‘i resmen bünyesine kattığını açıkladı.

Daha evvel Uncharted: The Nathan Drake Collection ve God of War Collection üzere toplama oyunları da geliştiren firma, yeni periyotta yalnızca Sony PlayStation markası için oyun üretecek. Sony cephesinden gelen açıklamaya nazaran, Bluepoint Games’in yeni oyunu bir yine üretim değil sıfırdan tasarlanan bir oyun olacak.

Demon’s Souls, artık Bluepoint Games’e emanet

2006 yılında Andy O’Neil ve Marco Rhrush tarafından kurulan Bluepoint Games, tam 15 yıldır Sony PlayStation markası için oyun geliştiriyordu. 2006 yılında PlayStation 3’e özel olarak geliştirilen Blast Factor dışında ya farklı platformlardaki oyunları PlayStation için port eden ya da koleksiyoner sürümler emanet edilen üretimci, yeni periyotta kendi oyunlarını geliştirmeye başlayacak.

Sony tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Demon’s Souls’un imalcisi Bluepoint Games, 70 kişilik üretimci takımıyla resmen PlayStation Studio bünyesine katıldı. Bluepoint Games lideri Marco Thrush, PlayStation Studios bünyesine katılmanın kendisine ve takımına büyük bir özgüven aşıladığını, bugünden itibaren kalite çıtasını bir üst düzeye taşıyacaklarını belirtti. Üretimci firma, yeni devirde remake ve remastered üretimler yerine yepyeni fikirlerle oyuncuların karşısına çıkacaklarını açıkladı.

Bluepoint Games’in yapımcılığını üstlendiği ve Demon’s Souls’un PS5’e özel remake versiyonu olan üretim şu ana dek 1.4 milyon kopya satarak PS5’in en çok satan birinci parti oyunu oldu. Bununla birlikte Metacritic’te 93 ortalamaya sahip olan imal, Hades ile birlikte gelmiş geçmiş en uygun PS5 oyunu olarak listelenmiş durumda.

Pekala sizler Sony’nin yaptığı bu satın alım hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmedin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları