TikTok’tan rahatsız edici arama sonuçlarına yönelik yeni özellik

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

TikTok’tan rahatsız edici arama sonuçlarına yönelik yeni özellik

Bir periyoda damga vuran fenomen uygulama Vine ile başlayan kısa görüntü paylaşma akımı TikTok ile sürat kesmeden devam ediyor. 15 saniyelik görüntüler ile toplumsal medyaya damga vuran ve uzun müddet konuşulacak akımları ortaya çıkaran platform, son periyodun en başarılı toplumsal medya uygulamalarının başında geliyor.

Bunun yanı sıra TikTok, kullanıcı tecrübesini üst düzeye çıkarma emeliyle yeni özellikler duyurmaya devam ediyor. Son olarak platform, kullanıcılarını rahatsız edici arama sonuçlarına nazaran uyarabilecek yeni özelliğini kullanıma açtı.

TikTok, arama sonuçlarında büyük bir revizyona gidiyor

TikTok’un bugün sabah saatlerinde duyurduğu yeni özellik, arama sonuçlarında büyük bir revizyona gidildiğinin göstergesi oldu. Son yıllarda çeşitli toplumsal medya platformlarında bilhassa yaşı küçük kullanıcıların akıl sıhhatini derinden etkileyebilecek içeriklerin ortaya çıkmasının akabinde harekete geçen TikTok, bundan bu türlü kimi arama sonuçlarında kullanıcılarını uyarma kararı aldı.

Gelen yeni bilhassa birlikte yapılan arama sonuçlarının rahatsız edici içerikleri gösterme ihtimaline rağmen kullanıcı uyarılacak. Şayet kullanıcı arama sonuçlarına erişmek isterse, tek bir butona basması kâfi olacak. Platformun halihazırda bu tıp görüntüler için bir ikaz sistemi bulunsa da, gelen yeni özelliğin akabinde arama sonuçları da daha inançlı hale gelecek.

TikTok’tan rahatsız edici arama sonuçlarına yönelik yeni özellik

Özelliğin sunduğu en dikkat alımlı yeniliklerden biri de ”intihar” ve ”kendine ziyan verme” üzere tabirlerin aratılması durumunda kullanıcıyı kimi dayanak kuruluşlarına yönlendirmesi.

Örneğin TikTok üzerinde intihar üzere tabirlerin aratılması durumunda yeni özellik, kullanıcıyı bölgesine nazaran dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan fiyatsız bir yardım sınırı aracılığıyla 7/24 hizmet veren intiharı tedbire kuruluşlarına yönlendirecek. Bu noktada kullanıcıya telefonla arama yahut SMS üzere seçenekler sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları