Notice: amp_is_available fonksiyonu hatalı çağırıldı. `amp_is_available()` (or `amp_is_request()`, formerly `is_amp_endpoint()`) was called too early and so it will not work properly. WordPress is currently doing the `init` hook. Calling this function before the `wp` action means it will not have access to `WP_Query` and the queried object to determine if it is an AMP response, thus neither the `amp_skip_post()` filter nor the AMP enabled toggle will be considered. It appears the plugin with slug `jetpack` is responsible; please contact the author. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 2.0.0 sürümünde eklendi.) in /home2/serd7175/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835
Twitch krizi büyüyor: Türk yayıncılardan #TemizTwitch çağrısı! | Apk İndir, Oyun, Game , Android , IOS , MAC ,WINDOWS, Teknoloji haberleri . APK Full İndir,
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home2/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Twitch krizi büyüyor: Türk yayıncılardan #TemizTwitch çağrısı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Twitch krizi büyüyor: Türk yayıncılardan #TemizTwitch çağrısı!

Twitch son yıllarda yayıncılarına karşı uyguladığı tartışmalı kısıtlamalarla sık sık gündem oldu. Platformun sıkı ve bazen hudut bozucu olan siyasetleri, kimi vakit yayıncıları diğer platformlara itmişti. Geçen ay Twitch’in hacklenmesiyle kirli çamaşırlar ortasında para aklama olayları da eklenmişti. Tüm bu krizlere karşı, Türk Twitch yayıncıları #TemizTwitch hashtagi ile Twitter’da seslerini duyurmaya başladı.

Twitch yayıncıları, kara para aklama krizi için protestoya başladı

Geçen ay Twitch’in hacklenmesiyle ortaya çıkan en tehlikeli datalardan biri, yayıncıların yararları olmuştu. Bu yarar raporlarıyla fark edildi ki platformda garip bir formda birtakım yayıncılar çok fazla para kazanıyor. Anlık izlenmesi kimi vakit 100’ü geçmeyen yayıncıların binlerce dolar kazandığı fark edilince olarak yayıncılar protestoya başladı.

Twitch krizi büyüyor: Türk yayıncılardan #TemizTwitch çağrısı!
#TemizTwitch

Jahrein, ClumsyKitty ve PintiPanda üzere ünlü yayıncılar Twitter üzerinde başlattığı #TemizTwitch ile platformdaki para aklama skandallarının son bulmasını talep ediyor. Pek çok yayıncının ve izleyicinin argümanına nazaran Twitch, haksız çıkara karşı gerekeni yapmıyor ve bu durum işini emek vererek yapanları mağdur ediyor. Şimdi bu akşam başlatılan protestoya şimdiden pek çok yayıncı ve ünlü isim dayanak verdi.

Başlayan ortak protesto kapsamında yayıncılar, 5 Kasım’a kadar yayın açmayacak. Ayrıyeten izleyicilerin de bu tarihe kadar platformu izlememesi için davet yapılıyor. Ünlü yayıncıların bu akımın başını çekmesi, Twitch Türkiye’yi endişelendirecek boyuta ulaşabilir.

Kara para aklanması için bit bağışları kullanılıyor

Söylentilere nazaran bilgisayar korsanları, çoğunluğu İran ve Azerbaycan’a ilişkin olan olan çalıntı kredi kartı bilgilerini Twitch’te bağış olarak kullanılıyor. Bu bağışların kuşkulu görünmemesi için ise küçük çaplı ve genç yayıncılara ulaşılıyor. Bu yayıncılara küçük paralar vaat ediliyor ve makus niyetli bireyler, çaldıkları kredi kartlarını Twitch’te bağış olarak pahalandırıyor.

Twitch krizi büyüyor: Türk yayıncılardan #TemizTwitch çağrısı!
Twitch krizi

Bu durum, Twitch’te anlık 100 izlenen yayıncıların nasıl binlerce dolar gelir elde edebildiğini açıklar nitelikte. İşin en trajik kısmı ise, Twitch’in bu durumdan haberinin olup müdahale etmediği tezi. Son yıllarda internet yayıncılığı bir meslek haline gelmişken bu skandalın yaşanıyor olması, Türk yayıncıları protestoya sürükleyen son nokta oldu.

APK indir  Instagram, canlı yayın için iki yeni aracını duyurdu!

Sizler bu akım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları