Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home2/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Twitch şiddeti önlemek için yeni önlemler alıyor

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Twitch şiddeti önlemek için yeni önlemler alıyor

Tanınan yayın platformu Twitch, yeni kurallar getiriyor. Son devirlerde artan şiddet ve rahatsız edici gelişmelerin akabinde yeni düzenlemeler kapıda. Platform yaptığı açıklama ile, oluşan meselelerin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Tacizden korunmak için de atılımlar geliştiren Twitch, kullanıcılara yeni mecburî adımları da duyurdu. Daha şeffaf bir ortam sunmak isteyen platform, kullanıcıların telefonlarını da doğrulamalarını isteyecek.

Twitch şiddetin önüne geçecek

Yeni gelen telefon doğrulamasına da netlik kazandıran Twitch, kullanıcıların birtakım sohbetlere doğrulama yapmadan giremeyeceğini aktardı. Bununla birlikte daha inançlı bir ortam sunmak isteyen platform, açıklamalarında şunlara değindi:

Şiddet içerikli davranışların önüne geçmek ve bunu durdurmak bizim için birincil öncelik. Yeni tedbirlerin, bot atakları da dahil olmak üzere, her türlü sohbete dayalı tacizin önüne geçme konusunda tesirli olacağını düşünüyoruz. Bu mevzuda da epeyce iyimseriz.

Twitch şiddeti önlemek için yeni önlemler alıyor

Getirilen yeni tedbirlerden, yayıncılar da faydalanabilecek. Platform, içerik üreticilerine e-posta onaylı sohbet açma özelliğini getiriyor. Bu sayede kullanıcılar anonim olmaktan çıkacak. Ayrıyeten yayıncılar, bu doğrulama konusunu aşikâr başlı kullanıcılara özel de sunabilecek.

Bilhassa son periyotlarda artan kanal yasaklamalarının akabinde Twitch, yeni atılımları ile daha muhafazacı davranacak. Telefon doğrulaması ile makûs niyetli bireylerin yeni bir hesap açmalarının ve sohbeti manipüle etmelerinin engellenmesi hedefleniyor.

Twitch şiddeti önlemek için yeni önlemler alıyor

Bu adımlardan evvel de iki hesap hakkında benzeri şikayetler nedeniyle yasal süreç başlatan platform, işi daha denetimli bir duruma getiriyor. Artan bot hücumları ve aşikâr başlı kanalların yaptığı aksiyonlar bir müddettir, Twitch‘in ismine da ziyan veriyordu. Kullanıcıların başlattığı boykot ile alınan tedbirler, birinci etapta olumlu bir geri dönüşle karşılandı. Amazon‘un sahip olduğu platformdaki izlenmeleri de etkileyen bu hadiselerin ilerleyen periyotlarda getireceği karşılık ise merakla bekleniyor. Bakalım Twitch, aksaklıkların önüne geçerek daha pak bir yapı kurma konusunda başarılı olabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

APK indir  Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geliyor!

Pekala sizler platforma gelen yeni tedbirler hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitch artan taciz ve şiddet konusunda daha şeffaf bir ortam sağlayabilecek mi? Yoksa yayıncılarını kaybetmeye devam mı edece? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları