Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Twitter, daima kaldırdığı özelliğini geri getirdi!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Twitter, daima kaldırdığı özelliğini geri getirdi!

Twitter, mavi tik müracaatlarını Mayıs ayında almaya başlamıştı. Şirket bir hesabı onaylama noktasında, kullanıcının gerçek ve etkin olmasına çok ehemmiyet veriyor. Devlet liderlerinden kurumsal yapılara, kâr emeli gütmeyen kuruluşlara kadar toplumda belirli bir tanınırlığı olan herkes hesabını onaylatmak için müracaat yapabiliyordu. Fakat Twitter, birtakım suistimallerin meydana gelmesi ve ezkaza bot hesapların onaylanması nedeniyle mavi tik müracaatlarını Ağustos’ta askıya almıştı.

Hususla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Mavi tik almak için sırada bekleyen kullanıcılara Twitter’dan yeterli haber geldi.

Twitter, mavi tik müracaatlarını tekrar açtı

Bir aylık müddetin akabinde mavi tik talepleri yine kullanıma sunuldu. Onaylı hesap sahibi olmak isteyen kullanıcılar artık müracaat yapabilecekler. Twitter, mevzuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada, mavi tik talebinde bulunmak isteyenler için kısa bir rehber paylaştı. Hesap ayarları üzerinden talep gönderilebileceğini kaydederken, müracaat kısmını şimdi göremeyenlere de ‘beklemede kalmalarını’ söyledi.

Bilhassa tanınmış ve ünlü olan şahıslar yahut kurumlar ismine açılan düzmece hesapların sayısı çok fazla. Bu sorunu tahlile kavuşturmak ismine geliştirilen mavi tik rozeti, Instagram’dan Facebook’a bütün toplumsal medya platformları tarafından benimseniyor. Şirketler ise doğrulama sürecini inançlı kılıp, hem kullanıcıyı hem de takipçileri korumak ismine ince eleyip sık dokuyorlar. Fakat tekrar de algoritmaları yanılgıya büsbütün kapalı değil.

Aslında Twitter’ın mavi tik müracaatlarını askıya almasının en temel sebebi de buydu. Geçtiğimiz ay şirket tarafından yapılan açıklamada, bot hesapların sehven onaylandığı ve güvenlik emeliyle doğrulama süreçlerinin süreksiz olarak durdurulduğu belirtilmişti. Bu bağlamda, bahse bahis olan problemler çözülmüş olacak ki müracaatlar nihayet tekrar açıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları