Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Volkswagen grubunun elektrik araç satışları şaşırttı

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Volkswagen grubunun elektrik araç satışları şaşırttı

Elektrikli araçlara olan talep her geçen gün artış göstermeye devam ediyor. Bilhassa azalan maliyetlerle birlikte piyasaya nazaran olağana dönen fiyatlar ile birlikte müşteriler istikametini elektrikli araçlara çevirmiş durumda.

Elektrikli araçların artan menzilleri ve gelişen şarj teknolojileri ile birlikte akaryakıtlı araçlara kıyasla tercih edilme oranı da artıyor. Son gelen satış sayılarına nazaran bu durum en çok Volkswagen kümesine yaramışa benziyor.

Bir evvelki yıla nazaran satışlar yüzde 138 arttı

Buna nazaran Volkswagen kümesi, bu yılın Temmuz ve Eylül ayları ortasında dünya çapında 122.100 elektrikli araç satışı gerçekleştirdi. 2020’nin birebir devrine nazaran satış sayılarını ikiye katlayan Alman araba devi, elektrikli arabalara olan yatırımlarını sürat kesmeden sürdürüyor.

Volkswagen grubunun elektrik araç satışları şaşırttı

İki katına çıkan satış sayıları ile alakalı açıklamada bulunan satış lideri Christian Dahlheim, “Küresel elektrikli atağımız tüm süratiyle devam ediyor. Avrupa’da büsbütün elektrikli araçlarda 1 numarayız. ABD’de ise iki numarayız. Bir milyon elektrikli araç gayemize yönelik talepler güçlü bir formda devam ediyor.” dedi.

Satış datalarına nazaran Alman küme Çin’de de satışlarını artırmaya devam ediyor. Bu datalar sonucunda marka bu yılın birinci yarısında 18.300 tane elektrikli araç sattı. Çin’deki elektrikli araçların yüzde 24’ünü oluşturan VW kümenin araçları, tüm dünyada tercih edilen modeller ortasında yer almaya devam ediyor.

Bu yıl itibariyle toplamda 293.100 elektrikli araç satan VW kümesi, geçen yıla nazaran elektrikli araç satışlarında yüzde 138 artış yaşadı.

APK indir  Tesla Semi ne vakit yollarda olacak? Pepsi açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları