WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

TELEGRAM
0/5 Oy yok
Geliştirici
WhatsApp’ın

Bu uygulamayı bildir

Tanım

WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Geçtiğimiz ay WhatsApp geliştiricilerinin ‘Topluluklar‘ ismini taşıyan bir özellik üzerinde çalıştığını duyurmuştuk. Bu yeni özelliği birinci olarak XDA Developers, beta v2.21.21.6 sürümünün kodları ortasında keşfetti. Haberde, bu yeni kodların küme sohbetlerinden farklı olacağı aktarıldı. Bu farklar ortasında, toplulukların yöneticilerinin bireyleri davet etmesi bulunuyor.

Lakin topluluk özelliği hakkında çok fazla bilgiye sahip değildik. Bugün kelam konusu bilhassa ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte ayrıntıları…

‘WhatsApp Topluluklar’ özelliği ne vakit çıkacak?

WABetaInfo‘nun haberine nazaran, topluluklar şimdi geliştirilme kademesinde ve beta test kullanıcıları için mevcut değil. WhatsApp beta‘da (Android ve iOS) gelecekteki bir güncellemede kullanıcılara sunulacak. Topluluk sayesinde küme yöneticileri, kümeleri kolayla gruplayabilecek. Yani yöneticiler daha fazla denetime sahip olacak.

WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Ekran manzaralarında gördüğümüz üzere, beşerler WhatsApp üzerinden Topluluk sohbeti oluşturabilecekler. Yani küme sohbetleri üzere aslında. Yeniden uçtan uca şifreleme ile bildiriler müdafaa altında olacak. Lakin elbette kümelerden farkları var.

Bununla birlikte, toplulukların simgesi farklı bir dizaynda. Küme sohbetlerinden farklı olarak, toplulukların simgesi yuvarlak kenarlı bir kare halinde. Platform, bu özellik üzerinde çalışırken simge dizaynını ezkaza etkinleştirdi. Kısa mühlet sonra çabucak kaldırdı. Lakin bu süreçte birkaç kullanıcı kelam konusu manzaraları Twitter üzerinden paylaştı.

WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Bunun yanı sıra, yöneticiler bu küme sohbetinde bildiri gönderebilir ve toplulukla ilgili kimi kümeleri gruplayabilir. Pekala, bu ne manaya geliyor? Örneğin, bir kursu bir topluluk olarak kabul edin. Tüm öğretim sınıfları bu topluluğa dahil olan kümelerdir. Topluluk, topluluğa dahil olan tüm kümeleri daha âlâ yönetmek için yöneticilere birtakım araçlar sunuyor. Lakin bu araçları şimdi bilmiyoruz.

WhatsApp Topluluklar, davet özelliğiyle gelecek. Yöneticiler, öbür şahısları topluluğa katılmaya davet edecek. Kullanıcılar manuel yahut yöneticinin göndereceği “Topluluk Davet Kontağı” ile katılabilecek. Bunun dışında, bir topluluğa katıldığınızda topluluğun tüm kümelerine bildiri gönderme imkanınız çabucak olmayacak.

APK indir  Facebook sanal kozmosunu duyurdu: Metaverse

Son olarak, yeni özelliğin ne vakit çıkacağı hakkında şimdi bir bilgi yok. Yeni bir gelişme ortaya çıktığında sizinle paylaşacağız. Sizin bu yeni bilhassa ilgili görüşünüz ne istikamette? Yorumlarınızı bekliyoruz…

 

WhatsApp’ın, ‘Topluluklar’, özelliği ,hakkında ,yeni, bilgiler, ortaya çıktı!,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları