Xiaomi, 2022’de akıllı telefon pazarını domine edecek!’

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Xiaomi, 2022,’de akıllı ,telefon pazarını, domine, edecek!’,

‘Xiaomi, 2022’de akıllı telefon pazarını domine edecek!’
Xiaomi, 2022’de akıllı telefon pazarını domine edecek!’

İçinde bulunduğumuz takvim yılının sonuna yaklaşırken, akıllı telefon piyasası üzerinde çalışma yapan analistler de yeni yıla dair iddialarını yayınlamaya başladı. Ünlü piyasa ve şirket analisti Trendforce tarafından yayınlanan rapora nazaran Xiaomi, 2022 yılındaki büyüme oranıyla rakiplerini geçmeyi başaracak.

Xiaomi, 2022 yılında yüzde 15.8 büyüyecek

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz 2 yılda pandemi ve karantina kuralları nedeniyle sekteye uğrayan küresel teknoloji iktisadı, yavaş yavaş olağana dönmeye başladı. Trendforce’a nazaran; bu yıl prestijiyle pazara hisselerini yine büyütmeye başlayan akıllı telefon şirketlerinin, 2022 yılı prestijiyle toplamda 1.39 milyar aygıt satması bekleniyor.

‘Xiaomi, 2022,’de akıllı ,telefon pazarını, domine, edecek!’,
‘Xiaomi, 2022,’de akıllı ,telefon pazarını, domine, edecek!’,

Trendforce’un raporuna nazaran 2022’de en çok akıllı telefon satacak olan firmalar sırasıyla Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo ve Vivo olacak. 276 milyon aygıt satışıyla birinci sırada yer alacak olan Samsung’u toplam 243 milyon aygıtla Apple ve 220 milyon aygıtla Xiaomi takip edecek. Oppo ve Vivo ise 208 ve 149 milyon aygıt satışıyla 4. ve 5. sırayı paylaşacak.

Ünlü analist firması, yeni iPhone SE’nin 2022’nin birinci çeyreğinde büyük bir sıçrama yapacağını ve iPhone 14’ün satışa çıkması ile birlikte Apple’ın listede ikinci sıraya yerleşeceğini ön görüyor.

‘Xiaomi, 2022,’de akıllı ,telefon pazarını, domine, edecek!’,
‘Xiaomi, 2022,’de akıllı ,telefon pazarını, domine, edecek!’,

Buna rağmen en çarpıcı iddia, Çin menşeli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’ye dair… Buna nazaran Xiaomi, geçtiğimiz yıla oranla tam yüzde 15.8 daha fazla satış yapacak ve en yakın rakibi olan ve yüzde 5.4’lük büyüme kaydetmesi beklenen Apple’ı büyüme oranında üçe katlayacak.

Son olarak bu üstte bahsettiğimiz 5 farklı akıllı telefon üreticisinin; tüm dünyadaki akıllı telefon piyasasının yüzde 80’ini oluşturması bekleniyor. Trendforce; kalan bütün akıllı telefon üreticilerinin toplamda 294 milyon adet aygıt satmasını bekliyor.

Pekala sizler yayınlanan bu rapor hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce rapor gerçeği yansıtıyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

APK indir  Sniper 3D:Nişancılık Oyunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları