YouTube Music, Android 12 Material You dizaynına ayak uyduruyor!

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

YouTube Music, Android 12 Material You dizaynına ayak uyduruyor!

Google, yeni işletim sisteminin son beta sürümünü kısa müddet evvel kullanıcılara sundu. Android 12 beta 5‘i piyasaya süren üretici, muhtemelen ekim ayında da yeni işletim sistemini kararlı olarak karşımıza çıkaracak.

Android 12’nin resmi sürümü için geri sayım başlarken, buna ayak uyduran uygulamaların sayısı da artmaya başladı. Birkaç haftadır uygulamalarını yeni Material You dizaynına uyarlayan Google, son olarak YouTube Music uygulamasını da bu kervana ekledi.

Youtube Music, Abdroid 12’de yeni Material You dizayna kavuşuyor

Google’ın yine tasarladığı Material You, artık daha fazla uygulamada test edilmeye başlandı. ABD’li üretici son olarak Google, Gmail, Takvim ve birkaç uygulamasını bu tasarım lisanına uyarlarken, resmi sürüme gerçek yaklaşırken YouTube Music uygulaması içinde kolları sıvadı.

YouTube Music, Android 12 Material You dizaynına ayak uyduruyor!
YouTube Music, Android 12 Material You dizaynına ayak uyduruyor!

Android 12’de yeni Material You tasarımı, YouTube Music için yeni widget’lar getiriyor. Uygulamanın mevcut sürümü şu anda Android’de albüm fotoğrafını, medya denetimlerini ve beğeni düğmelerini gösteren tek bir widget’a sahip.

Lakin güncelleme sonrasıyla YouTube Music’in dağınık dizilimi yeni ve kolay bir düğmeyle yer değiştirecek. Üstte da göreceğiniz üzere Google, YouTube’un tanınan müzik uygulaması için daire halinde yeni bir widget dizaynını test ediyor.

Müzik uygulamasının güncellenen pencere ögesi tasarımı, başka Google uygulamaların Material You dizaynına uyarlanmasından sonra geliyor. Şirket geçtiğimiz haftalarda; Gmail, Takvim, Meet Drive, Dökümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar üzere birçok uygulamasını Material You için yine tasarlarken, artık ise bu kümeye YouTube Music uygulamasını ekledi. Yakın vakitte Translate, Google Lens ve Messeges üzere uygulamalarda Material You dizaynına uyarlanacak halde güncellenecek.

APK indir  Genetikçi başarılı olursa yünlü mamut tekrar dünyaya dönecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları