YouTube, tarihin en ünlü memlerinden birini yayından kaldırdı!

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

YouTube, tarihin en ünlü memlerinden birini yayından kaldırdı!

Tarihin en eski memlerinden biri olan ‘I can’t believe you’ve done this’ (bunu yaptığına inanamıyorum) isimli görüntü, ortadan geçen 14 yılın sonunda yayından kaldırıldı. YouTube, görüntüyü şiddet içerdiği gerekçesiyle yayından kaldırdı.

Her ne kadar özgün görüntü artık YouTube üzerinde bulunamıyor olsa da birebir görüntünün farklı kanallardan yüklenen versiyonu çarçabuk izlenebiliyordu. Kanal sahibinin yaptığı itiraz ve mevzuyu toplumsal medyaya taşıması sonrasında, görüntü tekrardan erişime açıldı.

YouTube, görüntüyü yine gösterime aldı

Paul Weedon’u ismen tanımıyor olsanız bile çeşitli görüntü montajlarında sık sık kullanılan, kamera karşısında bir şeyler anlatırken bir anda yumruk yediği memi kesinlikle izlemiş olmalısınız. 2007 yılında yüklenen ve kısa mühlet içerisinde tanınan hale gelen görüntü, yakın tarihin en eski memlerinden biri olarak biliniyor.

Ortadan geçen 14 yılın akabinde YouTube, şirketin yayın siyasetlerine karşıt içerik (şiddet) içerdiği gerekçesiyle görüntüyü bir anda yayından kaldırdı. Görüntünün kaldırılması sonrası Weedon, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı. YouTube’a görüntünün yine yüklenen versionunun nasıl hala var olabildiğini soran Weedon, bu görüntüleri da kendisinin şikayet etmesi istikametinde bir cevap aldı.

Ortadan kısa bir müddet geçtikten sonra Weedon’a ulaşan YouTube, görüntüyü silmekte yanılgı yaptıklarını ve bunun bir yanlışlık sonucu olduğunu belirtti ve I Can’t Believe You’ve Done This isimli görüntüyü tekrar yayına aldı.

Pekala sizler görüntünün silinmesi ve yapılan itiraz sonrası tekrar platforma eklenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

APK indir  Twitter Spaces yayını yapanlara ayda 2 bin 500 dolar ödenecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları