Elon Musk mutlu: Tesla yeni bir rekor kırdı

0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Elon Musk mutlu: Tesla yeni bir rekor kırdı

Gelişen teknoloji, araba sanayisini de kökünden değiştiriyor. Bir vakitler fosil yakıtlar ve içten yanmalı motorların hakim olduğu kesim, yavaş yavaş çevreci tahlillere yöneliyor. Kelam konusu yeni devrin en büyük temsilcilerinden biri olan Tesla, elektrikli araç dendiğinde akla gelen birinci isim oluyor.

Aslında 2003 yılında kurulan ve uzun vakittir elektrikli arabalar için çalışan şirket, ne yazık ki uzun mühlet istediği başarıyı elde edemedi. Seri üretim konusunda problemler yaşayan ve zenginler için algısını uzun mühlet yıkamayan Tesla, bilhassa satış konusunda istediği başarıyı elde edemedi. Fakat rüzgarın istikameti değişti.

Tesla, seri üretim rekoru kırdı

Vakit içerisinde edindiği tecrübe ve üretim teknolojilerinden yararlanan Tesla, son devirlerde önemli atılımlar yaptı. Piyasa kıymeti pek çok büyük araba üreticisini geçen şirket, seri üretim sıkıntılarını çözdü. Evvelce ayda birkaç yüzden fazla araç üretemeyen şirket, yılın üçüncü çeyreğinde 238 bin araç teslimi yaptı. Böylece araba devi, yeni bir rekor kırdı. Şirketin kurucusu ve CEO‘su Elon Musk, hoş haberi Twitter hesabından kutladı.

Hususla ilgili şirketin yaptığı basın açıklaması ise şu halde: AUSTIN, Teksas fabrikası olarak yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 240 bin araç ürettik ve 238 binden fazla araç teslim ettik. Global tedarik zinciri ve lojistik zorluklarla çaba ederken gösterdikleri sabır için müşterilerimize teşekkür etmek istiyoruz.

Model Üretme Teslimatlar Oran
Model S/X 8941 9,275 %20
Model 3/Y 228.882 232.025 %6
Toplam 237.823 241,300 %7

Pekala siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Tesla’nın muvaffakiyetleri devam edecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

ETİKETLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Facebook Yorumları