Instagram, çökmelere karşın yeni bir özellik test ediyor

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Instagram, çökmelere karşın yeni bir özellik test ediyor

Instagram, geçtiğimiz günlerde çökerek teknoloji dünyasında taşları yerinden oynatan Facebook uygulamalarından yalnızca biri. Büyük çaplı krize dönüşen badirenin akabinde kullanıcılar, tıpkı durumu yaşamak istemiyor. Tam da bu noktada devreye girmek isteyen platform, yeni bir sistem geliştirme kararı aldı.

Kullanıcılarının öbür platformları takip etmek zorunda kalmasını istemeyen Instagram, muhtemel durumlarda haber vermeyi planlıyor. Böylelikle uygulamada yer alan herkes, zahmetin ne olduğunu öğrenme konusunda daha yanlışsız bilgilere ulaşabilecek.

Instagram, çökünce haber verecek

Şimdi test evresinde olan özellik, uygulamanın blog sayfasında birinci sefer duyuruldu. Bilhassa çökme meseleleri nedeniyle büyük yara alan platform, direkt kullanıcılarına durumu açıklamak istiyor. Daha net olmak isteyen Instagram, mümkün problemlerin nereden kaynaklanabileceğine de ışık tutacak.

Kullanıcıların, olumsuz durumlarda sorunu kendilerinde aramasının da önüne geçebilecek yeni sistem ile, uygulama içerisinde yer alan bildirim ekranında son gelişmeler paylaşılacak. Geçtiğimiz günlerdeki üzere bir sıkıntıyla karşılaşılması halinde kullanıcılara, teknik sorunun varlığına dair haber verilecek.

Instagram, çökmelere karşın yeni bir özellik test ediyor

Umut verici bir gelişme olarak kayıtlara geçen bu özellik, her kahırda kendini göstermeyecek. Çünkü Instagram, büyük çaplı sıkıntılar için bildirim göndermeyi amaçlıyor. Paylaşılan blog yazısında bahisle ilgili olarak şunlar söylendi:

Her kesinti olduğunda bildirim göndermeyeceğiz. Lakin insanların başının karıştığını ve bir cevap arandığını fark ettiğimiz anda devreye girmeyi planlıyoruz.

Instagram, çökmelere karşın yeni bir özellik test ediyor

Özelliği şu an için ABD sonları içerisinde deneyen Instagram, emin adımlarla ilerlemek istiyor. Platform, her şey hazır hale geldiğinde, gelişmeyi daha fazla beşere sunacak. Şu an için birkaç deney yapan firmanın, yeniliği geri çekmesi planlanmıyor.

Başta Facebook olmak üzere, bütün servislerin çökmesi, platformlara büyük ziyanlar verdi. Yalnızca Mark Zuckerberg‘in yaklaşık 7 milyar dolar kaybettiği kahır, firmalarında pay kıymetlerini düşürdü. Bir orta silindikleri dahi düşünülen uygulamalar, geri dönerek tekrardan hizmet vermeye başladılar. Bakalım ilerleyen periyotlarda bu biçim durumların sayısı artacak mı? Bekleyip göreceğiz.

APK indir  WhatsApp’ın ‘Topluluklar’ özelliği hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı!

Sizler Instagram‘ın yeniliği ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Artık Twitter‘dan bilgi sorgulamanıza gerek kalmayan bu özellik, yararlı olur mu? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

ETİKETLER

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları