Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

5G telefon satış rakamları hayrete düşürdü!

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

5G telefon satış rakamları hayrete düşürdü!

2021 yılında 5G telefon kullanımı hayli arttı. Yıl içinde bu aygıtların satışı 560 milyona yaklaştı. Bu sayıya ulaşılmasıyla bir arada dünya çapında temas sayısı toplam 637 milyona yaklaşmış olacak.

CCS Insight analistleri,5G uyumlu telefonların Batı Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya‘daki dağıtımları ve benimsenmesi sırasında birçok zorluğun üstesinden geldiğini söylüyor. Üçüncü Covıd-19 tehdidinin oluşturduğu satış düşüşleri, Huawei‘nin bilinmeyen rolü ve olumsuz makro ekonomik şartların yarattığı zorluklar da buna dahil.

5G telefon satışları daha ne kadar artacak?

CCS Insight‘ın Lider Vekili Marina Koytcheva, cep telefonu satışı için çalkantılı bir yıl olduğunu ve piyasadaki taleplere karşılık arz kısıtlamalarının satışları azalttığını söyledi. Lakin 5G özellikli telefonların satışının neredeyse hiç etkilenmeden devam ettiğini de ekledi.

5G telefon satış rakamları hayrete düşürdü!

Geciken spektrum açık artırmaları ve Huawei‘deki çalkantılar, Batı Avrupa‘daki piyasayı olumsuz tarafta etkiledi. Ayrıyeten birçok ülke hala yüksek kaliteli 4G ağına sahip. 5G ağların 2025 yılına ulaştığımızda bu bölgedeki temasların yarısını oluşturacağı düşünülüyor. Ancak öncesinde bu türlü bir ihtimal mevcut değil. Uyumlu telefonların maliyetinin düşmesi kritik bir faktör olacak.

Marina Koytcheva, 2022 yılında küresel cep telefonu satışlarının düzelmesinin beklendiğini söyledi. 5G telefonların fiyat düşüşünün istikrarlı bir biçimde devam ettiğini de ekledi. CCS Insight, 2025 yılında dünya çapında 5G kullanımının 3.6 milyar temasa ulaşacağı konusundaki öngörülerinden de epey emin.

5G kullanımı ne vakit yaygınlaşacak?

Endüstriyel uygulamalar ve Sabit Kablosuz Erişim (Fixed Wireless Access -FWA), 2025 yılına kadar tüm 5G ilişkilerin sadece yüzde 9‘unu oluşturacak. Lakin gelirlerini yükseltmek ve hizmet çeşitliliğini sağlamak isteyen operatörler için epeyce kıymetli bir özellik. Çin, 5G için güçlü bir ivme kaynağına sahip. ABD ise 2G ve 3G ağları kapatma kararı aldı. Bu faktörlerin talebi artıracağı varsayım ediliyor.

APK indir  Sakın çöpe atmayın! Eski bir telefonla neler yapılabilir?

Sizler 5G uyumlu telefon ve kontaklar konusunda yapılan açıklamalar hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları