Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Google, Android 12L’i duyurdu! İşte özellikleri

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google, Android 12L’i duyurdu! İşte özellikleri

Android Dev Summit etkinliğinde yeni periyot planlarından bahseden Google, geniş ekranlı aygıtlar ve tabletler için Android 12L sürümünü resmen duyurdu.

Geçtiğimiz aylardan beri tablet piyasasına tekrar döneceği ve iPad ile rekabete hazırlandığı söylenen Google’dan böylelikle birinci atak geldi. Android 12L ile birlikte, katlanabilir telefonların kullanışlılığı da artırılacak.

Android 12L ile geniş ekranlı aygıtlar artık daha kullanışlı

Evvelki periyotlarda geniş ekranlı akıllı telefonlar, tabletler ve katlanabilir aygıtlar için Android’i optimize etmemesiyle eleştirilen Google’dan beklenen atılım geldi. 600 dp ve üzerindeki bütün aygıtlardaki kullanıcı tecrübesini artırması ve daha rahat bir aygıt tecrübesi sunması planlanan Android 12L resmen duyuruldu. Yeni periyotta Android’in bütün görsel öğeleri, geniş ekranlar için daha kullanışlı hale gelecek.

Google, Android 12L’i duyurdu! İşte özellikleri

Google tarafından yapılan açıklamada, Android 12L’in yeni bir Android sürümü olarak görülmemesi gerektiği ve işletim sistemini geniş ekranlarda daha düzgün hale getirebilecek bir özellik olduğu belirtildi. Android 12L’in birinci dikkat çeken özelliği iPadOS’takine epeyce benzeyen yeni misyon çubuğu…

Google, Android 12L’i duyurdu! İşte özellikleri

Ekranın üstüne konumlanan küçük bir loguyu ekranın ortasına almanızla birlikte bölünmüş ekran özelliği devreye girecek. Kullanıcılar, epeyce pratik bir biçimde birebir ekrandan farklı süreçlerini gerçekleştirebilecekler. Google, bu özelliğin daha evvel de Android’de yer aldığını lakin artık çok daha süratli ve kolay erişilebilir hale getirildiğini belirtti. Google, bu yeni bilhassa birlikte Android’de yer alan bütün uygulamaların bölünmüş ekran takviyesine sahip olacağının da altını çizdi.

Google, Android 12L’i duyurdu! İşte özellikleri

Google, Android 12L Developer Preview sürümünün bugün prestijiyle yayınlandığını açıkladı. Bununla birlikte, Android için yazılım geliştiren kullanıcılar için Android 12L emültaörü de kullanıcılara sunuldu. Yayınlanan sürüm ayrıyeten Android Studio takviyesine de sahip durumda.

Google, Android 12L’i duyurdu! İşte özellikleri

Son olarak Google, Android 12L’in yalnızca tabletlere ve katlanabilir telefonlara has olmadığını, yeni periyotta birinci olarak Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcılarının da beğenisine sunulacağını açıkladı. Buna rağmen, geniş ekranlı olmayan aygıtlar, yeni işletim sisteminin birçok özelliğinden faydalanamayacak.

APK indir  earn to die 2 apk oyun indir apk mod 2022

Pekala sizler yeni işletim sistemi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları