Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Google Kamera uygulaması, Pixel 6 serisinde yeni özelliğe kavuştu

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Google Kamera uygulaması, Pixel 6 serisinde yeni özelliğe kavuştu

Google’ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü Pixel 6 serisi, pek çok alanda dikkat çeken yeniliklerle geldi. Şirket donanım tarafında gözle görülür değişiklikler yaparken, sistem uygulamalarında da tekrar büyük değişikliklere yer verdi. Geçtiğimiz haftalarda Android 12’yi kararlı olarak piyasaya süren Google, kullanıcılara yesyeni dizayna ve çeşitli iyileştirmeleri içeren bir işletim sistemi sundu.

Pixel 6 ve Android 12’nin piyasaya çıkmasıyla birlikte, Google’ın stok uygulamaları da yeni özelliklerle güncellenmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda arama devi Fotoğraflar uygulaması için yeni özelliğini piyasaya sürerken, artık ise bir diğer yenilik Google Kamera tarafında görülüyor.

Google Kamera, Pixel 6 serisi için renk sıcaklığı fonksiyonuna kavuştu

Google’ın kamera uygulamasının popülerliğini bilmeyen yoktur. Milyonlarca Android kullanıcısının bile deneme bahtı olduğu bu uygulama, birden fazla aygıtların stok kamerasından daha uygun çekimler yapabiliyor. Bilhassa gece çekimlerinde fark yaratan Google Kamera, her yeni güncellemesiyle daha da âlâ bir hal alıyor.

Google Kamera uygulaması, Pixel 6 serisinde yeni özelliğe kavuştu
Google Kamera uygulaması, Pixel 6 serisinde yeni özelliğe kavuştu
Google Kamera uygulaması, Pixel 6 serisinde yeni özelliğe kavuştu

Kısa mühlet evvel Google, Pixel 6 serisi için Kamera uygulamasına yeni bir özellik daha ekledi. Olağan kaidelerde Pixel 6 serisinin kamerası, gerek donanım gerekse yazılım olarak beklentileri ziyadesiyle karşılıyor. Ama bunu daha özelleştirebilir hale getirmek isteyen Google, artık uygulamaya yeni bir renk sıcaklığı fonksiyonu ekliyor.

Güncelleme sonrasında aktifleşen renk sıcaklığı fonksiyonu, iddia edebileceğiniz üzere bir fotoğrafı çekmeden evvel o sahnenin rengini ayarlamaya imkan tanıyor. Şu ana kadar kullanıcılar bu özelliği çok değerli görmezken, tekrar de çeşitli sahne ayarlamalarıyla farklı bir bakış açısı sunabiliyor. Sunduğu farklı sahne ortamları sayesinde; sıcak, ılık ve soğuk seçenekleri ortasında tercih yapabilirsiniz.

Şimdilik Pixel 6 için getirilen bu özelliğin, öbür Pixel serisi modellere gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Çünkü yabancı kaynaklara nazaran ”bukalemun” kod ismindeki bu özellik, sırf yeni Tensor işlemciye özel olarak tasarlanmış olabilir. Hasebiyle başka kullanıcıların bu fonksiyonu destekleyip desteklemeyeceği önümüzdeki günlerde netlik kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları