Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home2/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

Intel’in 12.nesil işlemcileri ortaya çıktı! İşte fiyatları

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

Intel’in 12.nesil işlemcileri ortaya çıktı! İşte fiyatları

Son vakitlerde işlemcimizin ne kadar yeni olduğuyla daha yakından ilgilenir olduk. Windows 11’in sistem ihtiyaçları konusunda bizi adeta boğması, yeni işlemcilere ne kadar muhtaçlığımız olduğunu göstermişti. Şayet yeni standartlara uymak için yeni bir işlemciye geçmeyi düşünüyorsanız 12. kuşak Intel işlemcilerle ilgili yeni çıkan ayrıntılar sizi heyecanlandırabilir.

12. jenerasyon Intel işlemciler fiyat karşılaştırma sitesinde göründü

Intel’in yeni kuşak işlemcileriyle ilgili bir müddettir sızıntılar duyuyorduk. Bugün yeni ortaya çıkan sızıntı, işlemcilerle ilgili bilgileri tek bir imaj içerisinde veriyor. Kesim parça verilen bilgilerin güvenilirliği çok yüksek olamasa da yeni kuşakla ilgili bilgilerin tek bir sayfada görünmesi dikkat çekiyor.

Intel’in 12.nesil işlemcileri ortaya çıktı! İşte fiyatları

Üstteki görselde Core i5 serisinin işlemcilerini ve başka ayrıntılarını görüyoruz. Birden fazla eser linki olsa da hepsinde özelliklerin tıpkı olması, bu bilgilerin yanlışsız olma mümkünlüğünü artırıyor. i5-12600KF modelinin 3.7GHz frekansla çalıştığını ve overclock ile 4.9GHz frekansına ulaşabildiğini görüyoruz. Unlocked varyant için geçerli olan bu frekansla birlikte işlemci azamî 125W güç tüketiyor. 600 serisi olan bu işlemci, 12.neslin başka işlemcileri üzere LGA1700 soketi ile uyumlu. Ayrıyeten 20MB cache boyutu sunuyor.

Intel’in 12.nesil işlemcileri ortaya çıktı! İşte fiyatları

Core i7 ailesinin 700 serisine baktığımızda ise 3.6GHz frekansında çalışan ve overclock ile 5.0GHz’e kadar çıkabilen bir işlemcisini görüyoruz. Bu işlemci daha üstün performansına karşın Core i5 serisi ile birebir gücü tüketiyor. Bu ayrıntılarla birlikte cache boyutunun 25MB olması heyecan verici.

Intel’in 12.nesil işlemcileri ortaya çıktı! İşte fiyatları

Amiral gemisi olan Core i9 ailesinden 900 serisi varyantın özellikleri de nitekim heyecan verici. En üst performansı sunmasını beklediğimiz bu ailenin i9-12900KF modeli 3.2GHz frekansında çalışıyor ve overclock ile 5.20GHz frekansa ulaşılabiliyor. 30MB cache boyutuna sahip bu işlemci de 125W güç tüketmekte.

APK indir  Sony, Demon’s Souls’un yapımcısını resmen satın aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları