Hayvan hakları savunucularından Far Cry 6’ya sert tepki!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Hayvan hakları savunucularından Far Cry 6’ya sert tepki!

Ubisoft‘un Far Cry serisinde çok sayıda şiddet içerikli durum yer alıyor. Bu noktada son oyunu Far Cry 6, ESRB (Eğlence Yazılımı Derecelendirme Kurulu) tarafından yetişkinler için M notunu aldı. Bu noktada PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Uğraş Edenler) kümesinin dikkatini çekti.

Far Cry 6 içerisinde küçük bir horoz dövüşü küçük oyunu yer alıyor. Hayvan hakları örgütü buna yönelik oyunun bu kısmını kınayan ve geliştiriciden onu daha az şiddet içeren bir alternatifle değiştirmesini isteyen bildirge yayınladı. Seri bünyesinde daha bunun üzere pek çok olay bulunuyor. Örnek olarak belden aşağısı felçli köpeğinizle düşmana saldırmak, puma ya da timsah üzere canlılarla savaşmak üzere durumları örnek gösterebiliriz.

Far Cry 6 pek çok şiddet sahnesi içeriyor

Bu ayın başlarında piyasaya sürülen Far Cry serisinin 6. ana oyunu, pek çok şiddet sahnesine mesken sahipliği yapıyor. Oyunun aldığı ESRB derecesi de imal içerisindeki şiddet oranını yansıtıyor. Fakat şu ana kadar rastgele bir hayvan örgütünden seri hakkında bir şikayet gelmemişti. Horoz dövüşü ile bu bir birinci oldu.

Hayvan hakları savunucularından Far Cry 6’ya sert tepki!

Horoz dövüşünde hayvanlar yara almıyor ya da ölmüyor

Far Cry‘ın son oyunu boyunca oyuncular Yara bölgesindeki horozları toplayabiliyor. Elde ettikleri hayvanlarla da horoz dövüşü küçük oyununa iştirak sağlayabiliyor. Başladıktan sonra şahıslar seçtikleri horozların denetimini üstleniyor. Bu noktada da rakibi bastırmak için Tekken oyunundaki dövüşlere emsal cinslerde galip gelmeye çalışıyor.

Oyunun içerisinde yer alan horoz dövüşleri gerçek hayattakinden biraz ayrılıyor. Dövüş bittiğinde rastgele bir horoz yara almıyor ya da ölmüyor. Üretim içerisinde bu hayvanlar dışında pek çok canlı öldürülebiliyor ya da yaralanabiliyor. Lakin bu şu vakte kadar PETA için rastgele bir sorun oluşturmadı. Bu noktada oyuncular neden horoz dövüşüne bu kadar reaksiyon geldiğini merak etti.

APK indir  beIN SPORTS TR

Ubisoft’tan şimdi bir açıklama gelmedi

Sonuç olarak Ubisoft bu yazıdan sonra küçük oyunu Far Cry 6 bünyesinden kaldıracağını ya da kaldırmayacağını açıklamadı. Bu yüzden ötürü şimdi PETA‘nın bildirgesinin ne derece ehemmiyet arz ettiği bilinmiyor.

Sizler Far Cry‘ın son oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları