Notice: amp_is_available fonksiyonu hatalı çağırıldı. `amp_is_available()` (or `amp_is_request()`, formerly `is_amp_endpoint()`) was called too early and so it will not work properly. WordPress is currently doing the `init` hook. Calling this function before the `wp` action means it will not have access to `WP_Query` and the queried object to determine if it is an AMP response, thus neither the `amp_skip_post()` filter nor the AMP enabled toggle will be considered. It appears the plugin with slug `jetpack` is responsible; please contact the author. Daha fazla bilgi için lütfen WordPress hata ayıklama adresine bakın. (Bu mesaj 2.0.0 sürümünde eklendi.) in /home2/serd7175/public_html/wp-includes/functions.php on line 5835
iPhone 13 Küçük tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı | Apk İndir, Oyun, Game , Android , IOS , MAC ,WINDOWS, Teknoloji haberleri . APK Full İndir,
Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home2/serd7175/public_html/wp-content/themes/appyn/functions.php on line 1451

iPhone 13 Küçük tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

TELEGRAM
0/5 Oy yok

Bu uygulamayı bildir

Tanım

iPhone 13 Küçük tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Apple, 14 Eylül aktifliğini gerçekleştirdi ve merakla beklenen iPhone 13 serisi tanıtıldı. Tanıtım öncesinde model sayısı ile ilgili çeşitli savlar ortaya atılmıştı, lakin geçen yıl uyguladığı stratejiyi koruyan Apple, iPhone 13 Küçük, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max olmak üzere dört model ile karşımıza çıktı. İşte iPhone 13 Küçük özellikleri ve fiyatı başta olmak üzere tüm detaylar!

iPad’lerde uzun müddettir kullandığı Küçük kavramını iPhone’larda birinci kere geçen yıl 12 Küçük ile karşımıza çıkaran Apple, büyük bir beğeni toparken satışlar şaşırttı. Güçlü ve uygun fiyatlı bir seçenek olmasına karşın 12 Küçük satışları beklenilen düzeye ulaşmadı ve aygıtın üretimi geçtiğimiz aylarda durduruldu.

Talebin düşük kalmasında Apple’ın hissesi epey yüksek. Çünkü öteki modellere kıyasla daha kısıtlı bir reklam bütçesi ayrılması ve aygıtın öne çıkarılmaması üzere birçok etken var. Bunlar başka bir tartışma konusu, bu nedenle hepsini bir kenara bırakalım ve iPhone 13 Küçük ile gelen yeniliklere birlikte bakalım.

İçerik güncelleniyor…

iPhone 13 Küçük özellikleri: Apple A15 Bionic, 5.4 inç ekran

Apple A15 Bionic işlemciden güç alan iPhone 13 Küçük şu anda boyutlarına nazaran en yüksek performansı sunan akıllı telefon unvanını rahatlıkla alabilecek bir model. Bir evvelki model yani 12 Küçük ile emsal çekilde 5.4 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan telefon, 2406 mAh kapasiteli batarya ile geliyor.

  • Ekranda daha küçük çentik
  • HDR içeriklerde yüzde 28 daha parlak ekran
  • Daha büyük kamera sensörü
  • Yeni işlemci
  • Biraz daha büyük pil
  • 64 yerine 128 GB’dan başlayan depolama
  • Acil durumlar için uydu ilişkisi

Tasarım ile başlamak gerekirse: iPhone 13 Küçük ile bir evvelki modelin yani 12 Mini’nin ortasında büyük bir fark bulunmuyor. Ekran çentiği biraz daha küçük olsa da, ön taraftan bakıldığında aygıtı ayırt etmek pek kolay değil. Fakat art taraftaki iki kamera artık alt alta değil, çapraz pozisyonlandırılmış durumda.

APK indir  Special Forces Group 2 Para Hileli Mod Apk indir

131.5 mm yüksekliğe ve 64.2 mm genişliğe sahip olan telefonun kalınlığı 7.65 mm düzeyinde. Tartısı ise 141 gram.

Bu sayede iPhone 13 ve 13 Mini’yi art taraftan ayırt etmek hayli kolaylaşıyor. Ekran boyutu birebir olsa da, önemli geliştirmeler kelam konusu.

Pro serisinde bulunan ve 120 Hz yenileme suratı sunan ProMotion ekran bu aygıtta yer almıyor olsa da, ekranının rakiplerine kıyasla çok uygun düzeyde olduğu ortada. 5.4 inç büyüklüğündeki OLED ekranın çentiği, bir evvelki modele kıyasla yüzde 20 daha küçük. Yüzde 28 daha fazla parlaklık sunabilen ekran, HDR içeriklerde 1200 nit düzeyine çıkabiliyor.

Apple tarafından özelleştirilen yeni OLED ekran, güç tüketimi konusunda büyük avantajlar sunarken Dolby Vision, HDR10 ve HLG üzere tüm şimdiki teknolojileri destekliyor.

Aygıtın depolama alanı artık 64 GB’dan değil, 128 GB’dan başlıyor. 4K 60 FPS’leri hatta 8K çözünürlükleri konuştuğumuz günümüzde Apple’ın bu adımı uzun müddet evvel atması gerekiyordu. 128 GB’a ek olarak 256 GB ve 512 GB ortasında tercih yapabilirsiniz.

iPhone 13 Küçük tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Serinin evvelki modelleri ile benzeri formda iPhone 13’lerde işlemci konusunda fark bulunmuyor. Tüm aygıtlar Apple A15 Bionic işlemciden güç alıyor. Performans konusu çoktan aşarak artık yapay zeka ve makine süreci üzere hususlara odaklanan Apple, kullanıcıların aygıtı zorlayabileceği azamî düzeyden çok daha fazla güç sunuyor.

5 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Apple A15 Bionic iki adet yüksek performans ve dört adet verimlilik çekirdeği olmak üzere toplamda 6 çekirdeğe sahip.

iPhone 13 Küçük tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

12 Küçük ile emsal formda iPhone 13 Mini’de 12 Megapiksel çözünürlüğünde kameralar ile geliyor. f/1.6 diyaframa sahip olan geniş açılı ana kamera yüzde 47 daha fazla ışık alabiliyor.

13 Mini’de serinin öteki modelleri ile emsal biçimde daha büyük bir pil ile geliyor. Lakin geleneği bozmayan Apple bu aktiflikte yeniden RAM ve batarya kapasitesini açıklamadı. Daha evvel ortaya çıkan sızıntılar aygıtın 2406 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olduğunu gösteriyordu. iPhond 12 Mini’de ise 2227 mAh’lık bir batarya bulunuyor.

APK indir  Samsung Galaxy Tab S7 FE satışa çıktı: Özellikleri ve fiyatı

Apple’ın 1.5 saat daha uzun pil ömrü sunduğunu belirtmesi bu kıymetleri doğruluyor. Batarya kapasitesi resmi olarak açıklandığında direkt sizlerle paylaşacağız.

iPhone 13 Küçük fiyatı: Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 13 Küçük fiyatı ABD için 699 dolar olarak belirlendi. Her yıl olduğu üzere bu yılda Türkiye fiyatlarını öğrenmek için bir müddet beklememiz gerekiyor.

iPhone 13 Küçük tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye fiyatı konusunda bir görüntü hazırlamıştık. Evet, ABD fiyatları üzerinden bir hesaplama yapıldığında ortaya çıkan fiyatlar dudak uçuklatıyor. Fakat firmaların ülkelere nazaran özel fiyatlandırmalar uyguladığını ve Apple’ın da bunu yaptığını belirtmeliyiz.

Türkiye fiyatı gelene kadar en makûs ihtimali öğrenmek istiyorum! diyenler için ABD fiyatı üzerine ülkemizdeki vergileri eklediğimizde ortaya çıkan tablo şu formda;

iPhone 13 Küçük Türkiye fiyatı azamî ne kadar olabilir?

Vergisiz Fiyat ($): 629 $
Vergisiz Fiyat (₺): 5302 ₺
Kültür Bakanlığı Hissesi (%1): 53 ₺
TRT Bandrol Fiyatı (%10): 530 ₺
ÖTV Hissesi (%50): 2943 ₺
KDV Hissesi (%18): 1589 ₺
Toplam Vergi (%96.47): 5115 ₺
Satış Fiyatı: 10418 ₺

iPhone 13 Küçük özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilhassa iPhone 12 Küçük ile karşılaştırdığımızda beklentileri karşıladı mı? iPhone 13 Küçük Türkiye fiyatı başta olmak üzere özelliklerden dizayna kadar tüm ayrıntılar konusundaki görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları