Twitter, tepki çeken özelliği Türkiye’de yeniden kullanıma açtı

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Twitter, tepki çeken özelliği Türkiye’de yeniden kullanıma açtı

Toplumsal medyanın trendlerine ayak uydurmaya çalışan ve bu doğrultuda çeşitli özellikleri yavaş yavaş platformuna ekleyen Twitter, daha öncesinde test ettiği bir özelliği tekrar kullanıma sundu. Daha öncesinde Instagram Story’lere benzeyen Fleets özelliğini yayınlayan ve ilgi görmediği için kaldıran şirket, artık de daha evvel başarısız olan öbür bir işlevi tekrar test etmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda Fleets özelliğinin yanı sıra Sohbet Odaları‘nı da uygulamaya dahil eden Twitter, öbür toplumsal medya uygulamalarının konsept ve yenilikleri ile yakından ilgileniyor. Hakikaten Eylül ayında yıllardır Facebook’ta yer alan ve gönderilere emoji ile reaksiyon vermenizi sağlayan Tepkiler özelliğini Türkiye’de test etmeye başlayan şirket, yansılar sonrasında bu yeniliği kaldırmıştı. Bugün yapılan açıklama, ikinci test sürecini başlattı.

Twitter Tepkileri reaksiyon çekmişti

Birinci olarak Eylül ayında test sürecine başlanan Twitter Tepkiler, paylaşılan Tweetlere farklı sözler bırakmanızı sağlıyordu. Yıllardır kullanımda olan beğeni sistemini güncelleyen toplumsal medya platformu, farklı emojileri kullanıma sunmuştu. Tweetlere kalp dışında “Hmm, Üzgün, Haha, Alkış ve Beğeni” emojileri atılabiliyordu. Lakin test süreci Twitter Tepkileri için pek olumlu geçmedi. Bu özellik ülkemizde beğenilmediğinden kaldırıldı.

Bugün Twitter Türkiye tarafından paylaşılan Tweete nazaran Tepkiler özelliği Türkiye’de sonlu bir mühlet için yine test edilmeye başladı. Kullanıcılar, ikinci sefer test edilmeye başlanan özelliği beğeni butonuna uzun basarak deneyimleyebilecek. Paylaşılan Tweetlere emojiler ile reaksiyon verilebilecek.

Twitter, tepki çeken özelliği Türkiye’de yeniden kullanıma açtı

Tepkiler özelliğinin ne kadar mühlet daha test edileceği bilinmiyor. Ayrıyeten bu işlev kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmediği taktirde tekrar kaldırılabilir. Pekala siz Tepkiler ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Siz özelliği beğeniyor musunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları