Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geliyor!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geliyor!

Twitter’ın geçtiğimiz aylarda kullanıcıların beğenisine sunduğu, Clubhouse gibisi konferans uygulaması Twitter Spaces gelişmeye devam ediyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni devirde yapılan görüşmelerin büsbütün kayıt altına alınabileceği ve yine dinlenebileceği belirtildi.

Twitter Spaces, Clubhouse gibisi bir hizmet sunuyor

Twitter’ın 2020’nin Kasım ayından beri test etabında olan ve geçtiğimiz hafta içerisinde herkese açılan sesli sohbet hizmeti Spaces için yeni özellikler geliyor. Son olarak en az 600 takipçili hesaplara sunulan yeni hizmet için hudutlar büsbütün kaldırılmış ve yeni özellik tüm iOS / Android kullanıcılarının beğenisine sunulmuştu.

Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geliyor!

Geçtiğimiz ay içerisinde, yakın periyotta sesli sohbet kanallarında kayıt alma özelliğini getireceğini belirten Twitter, kelamını tuttu. Şirket tarafından yapılan açıklamada; Twitter Spaces Beta kullanıcılarının, Record Space butonuna basarak sohbeti kaydedebilecekleri ve daha sonrasında yayın tekrarını paylaşabilecekleri belirtildi. Bu özelliğe yalnızca Sohbet Odası’nın kurucuları erişebilecek.

Twitter Spaces’de nasıl oda açılır?

Twitter’ın yeni hizmeti Spaces, uygulamayı Türkçe olarak kullananlar için Sohbet Odası ismiyle kullanıma sunuldu. Sohbet Odası oluşturmak için yapmanız gereken uygulamayı iOS ve Android aygıtınızla açıktan sonra, sağ alt köşede yer alan Tweet Ekle butonuna basılı tutmak ve mor renkli Sohbet Odası logosuna tıklamak olacak. Bu basamakta odanıza bir isim verdikten sonra Tweet ile paylaş butonuna tıklayabilir ve sohbete başlayabilirsiniz.

Twitter Spaces için beklenen o özellik sonunda geliyor!

Twitter tarafından yapılan açıklamada, yayın tekrarı özelliğinin şu an için kısıtlı bir kitle tarafından test edildiği doğrulandı. Bu yeni özellik, yakında tüm Android ve iOS kullanıcılarına sunulacak. Twitter Spaces’in web versiyonu ile ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmış değil.

Pekala sizler gelen bu yeni özellik hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları