Apple, çocuklarının paylaşımı hakkında ebeveynleri uyaracak!

TELEGRAM
0/5 Oylar: 0
Bu uygulamayı bildir

Tanım

Apple çocuklarının, paylaşımı, hakkında ,ebeveynleri, uyaracak!,

Apple çocuklarının, paylaşımı, hakkında ,ebeveynleri, uyaracak!,
Apple çocuklarının, paylaşımı, hakkında ,ebeveynleri, uyaracak!,

Apple, paylaştığı iOS güncellemeleriyle birlikte kullanıcıların güvenliğini ve kapalılığını artırmayı hedeflediğini söylüyor. Ayrıyeten şirket, akıllı telefonları başta olmak üzere tüm aygıtlarını kullanan çocukların korunmasını sağlamak için de kimi adımlar atmak istiyor.

Bununla birlikte Apple, ebeveynlerin iOS işletim sistemine sahip aygıtların çocukları için inançlı bir liman olduğunu bildiklerinden emin olmaya çalışıyor. Şirket, telefonlarında bulunan yazılımın yeni sürümü iOS 15.2 ile birlikte bu istikamette cesaretli sayılabilecek bir adım atacak.

Apple, ebeveynlere ikaz gönderecek!

Apple, Ağustos ayında, cinsel içerikli fotoğrafları tespit edebilmesi için Bildiriler uygulamasını güncelleyeceğini duyurdu. Bu özellik sayesinde bir iPhone yahut iPad kullanıcısının müstehcen fotoğraflar içeren bir bildiri aldığını yahut gönderdiğini algılayabilecek.

Apple, çocuklarının paylaşımı hakkında ebeveynleri uyaracak!

Şirket, iOS 15.2 beta 2 sürümüyle birlikte bu yeniliği paylaştı. Fakat asıl sürüm paylaşıldığında bu özellik tam olarak kullanılabilir olacak. Bununla birlikte iPhone yahut iPad’deki İletiler uygulamasında çıplak bir fotoğrafla karşılaşan çocuklar, bulanık bir imaj görecek. Görüntülemeye çalışırsa, “Emin misin?” diye soran bir ikazla alacak.

Apple, ikaz bildirileri alan çocukların durumu anlamasını sağlamak için “Hassas fotoğraflar ve görüntüler, mayoyla kapattığınız özel beden bölgelerini gösteriyor” halinde bir açıklama sunacak. Şayet çocuklar bu bildirime karşın fotoğrafı görmek isterse, ebeveynlerine mevzuyla alakalı bir bildirim gidecek.

Apple, iPhone ve iCloud hesaplarında bulunan fotoğrafları çocuk istismarını araştırmak için tarayacak

Geçtiğimiz günlerde Apple‘ın iPhone ve iCloud hesaplarında depolanan fotoğrafları taramayı planladığını söyleyen bir rapor ortaya çıktı. Şirketin bunu yapmasındaki emelin çocuk istismarının önüne geçmek olduğu söyleniyor. Bu taramalarla birlikte Apple, polislerin soruşturmalarına yardımcı olacak.

Apple, çocuklarının paylaşımı hakkında ebeveynleri uyaracak!

Yeni gelen bu çocukları müstehcen içerikten muhafazaya yönelik siyasetten büsbütün bağımsız bir halde, şirket tarafından devlet kurumlarına kullanıcı datalarına dair kısıtlı bir erişim verileceği söyleniyor. Bu durum toplumsal medyada şimdiden bir tartışma konusu haline gelmeye başladı.

APK indir  iOS 15 ile beklenen özellik geri geliyor!

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

1 yorum "Apple, çocuklarının paylaşımı hakkında ebeveynleri uyaracak!"

  1. Geri bildirim: Dünyanın birinci ,USB-C’li, iPhone’u ,satıldı , İşte fiyatı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook Yorumları